Frajer se cpal na hlavní a doufal, že to řidič ubrzdí. Neubrzdil a podíval se mu do kufru, až kamera odletěla

Někteří řidiči jsou ve své aroganci a přesvědčení, že jim vždy a všichni musí uhnout zkrátka nepoučitelní. Končí to pak nevyhnutelně srážkou, jako třeba tady.

i Zdroj fotografie: S vědomím BielskieDrogi
                   

Možná nejkratší video, jaké jsme tady měli. Pouhých devět nebo kolik vteřin, to snad na té kartě ani nešlo najít. Přesto jsou ty vteřiny docela zajímavé, speciálně tedy ta poslední. Pochopitelně. Neznáme auto, z jehož kamery celou situaci sledujeme, nicméně onen „pohodář“, co si myslel, že mu to projde jel v obstarožní Mazdě 6. Skoro by to mohlo vypadat jako pojistný podvod, protože oprava mohla být dražší, než celé auto. Pojďte se na to s námi podívat.

Nehodě šlo zabránit na obou stranách

A jak už to u námi vybíraných videí bývá, ani tady není situace tak zcela jednoznačná. Snažíme se vám přinášet záznamy, které mimo jiné nutí k zamyšlení, vyvolávají diskusi a nabízí více úhlů pohledu. Nechceme prvoplánově zveřejňovat jen videa, kde je všechno jasné a pouze si tak přihrávat laciné body. I tady, přestože optikou zákona a následného vyšetřování ze strany policie není o viníkovi pochyb a byl také jistě po zásluze potrestán, to není zcela černobílé.

iZdroj fotografie: Mazda

Vozidlo, z kterého celou situaci sledujeme totiž evidentně ani o kousek nepřibrzdí nebo nezpomalí, jede stále svoji rychlostí de facto do okamžiku střetu. To na druhou stranu svědčí o tom, že řidič se buďto nevěnoval řízení, nebo zkrátka do poslední chvíle doufal, že to stihne a řidič najíždějící zleva se zastaví. Jak víme, nevyšlo ani jedno z toho. Nedávno jsme tady psali o tom, jak dopadá absence tolerance, kdy ani jeden neustoupí ani o píď. Většinou špatně.

Litera zákona hovoří jasně

§ 23 Vjíždění na pozemní komunikaci

(1) Při vjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci na pozemní komunikaci musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech jedoucím po pozemní komunikaci nebo organizovanému útvaru chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty jdoucím po pozemní komunikaci. To platí i při vjíždění z účelové pozemní komunikace nebo ze stezky pro cyklisty nebo z obytné nebo pěší zóny na jinou pozemní komunikaci.

Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že ačkoli vozidlo z výhledu a s kamerou ani o kousek nezpomalilo, vina je opravdu na hazardérovi s Mazdou. Minimálně tedy optikou práva. Navíc, když se na video podíváte pořádně, uvidíte ještě jeden zajímavý moment. On se totiž „o vteřinu“ vyhnul i autu jedoucímu od něj zleva, projelo těsně za ním. A pokračoval dál. Tomu dalšímu pak přímo do cesty. Finále dopadlo, jak dopadnout asi muselo. Věříme, že policie byla v tomto případě nekompromisní.

Pustili byste před sebe někoho, kdo by vám takto arogantně zkřížil cestu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články