Objeven hřbitov 3 000 modelů BMW a Mini v hodnotě 3,8 miliardy Kč. Proč již šestým rokem hnijí na trávníku?

Na travnatém parkovišti ve Vancouveru stojí téměř 3 000 vyřazených automobilů, které se nebudou prodávat i přesto, že ještě nejezdily. Zákaz přišel od vládní agentury.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Gordon Olson
                   

Před dvěma lety zveřejnil Portál Jalopnik fotografie téměř 3 000 drahých modelů od automobilek BMW a Mini. Všechny automobily stojí na trávníku aukčního domu ve Vancouveru v Kanadě. Vozidla jsou od výroby nepoužita, protože jejich prodej nebyl povolen. Nyní se na Instagramu objevilo video, které ukazuje zajímavý pohled na toto obrovské parkoviště.

Bouře poškodila všechny přepravované automobily

Všechny automobily byly odsouzeny k zániku, když v roce 2015 zasáhla kanadský přístav Halifax zimní bouře. Ta poškodila přesně 2 966 automobilů značek BMW a Mini, které měly být přepravovány z lodi na železnici a následně do předváděcích místností. Vozidla se však svých testovacích jízd nikdy nedočkala, protože byla odepsána a jejich prodej se zakázal.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vládní agentura zakázala prodej těchto vozů

Všechna vozidla byla vyřazena kvůli tomu, že se do nich dostala slaná mořská voda. BMW následně obdrželo od vládní agentury příkaz ke stažení z trhu, protože automobily byly vystaveny devastujícím účinkům slané vody. Pro německou automobilku tento krok znamenal zrušení zakázky v hodnotě vyšší než 3,8 miliardy korun.

Automobilky musely vyřazené modely nahradit

Automobilový výrobce BMW tak musel dodat 2 996 nových vozidel, aby uspokojil potřeby zákazníků. Mezitím vyřazené modely stojí na parkovišti ve Vancouveru a hnijí. Dosud nikdo nedokázal říct, proč už nebyly rozebrány a využity pro výrobu nových vozů. Jednalo se o modelové řady 2, 3, 4, 5, 6 a 7, i8, X1 a Z4. Všechny jsou nyní bezcenné a nikdo neví, kdy se s nimi bude něco dělat.

Jak byste s vozidly naložili vy?

Zdroj: Jalopnik

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 3104 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Severní Korea vyzkoušela hypersonickou zbraň. Snaha, která může změnit rovnováhu sil
Události247.cz
Nová Sněmovna chce být v otázce prezidenta opatrná. Pravomoce mu odebere za jasných podmínek
VědaŽivě.cz
Nejlepší období života potvrzeno revoluční studií. Pozor, ať ho nepromeškáte
adbz.cz
Podzimní bělení ovocných stromů má nespočet výhod: Zapomenutá technika přinese dvojnásobnou úrodou