Vlastníci Ford GT mohou své auto konečně prodat. I když vydělají, tak nechtějí

                   

Když automobilka představí skutečně výjimečnou limitovanou edici, je celkem jasné, že se nikdy nedostane na všechny. A to platilo také u superauta, kterým je Ford GT. Když byly v roce 2016 oficiálně spuštěny objednávky, tak automobilka důkladně vybírala, komu dané auto skutečně dodá a koho bude muset odmítnout.

Zájem byl velký

Zájem o Ford GT rozhodně nebyl nijak malý. Podle všeho se Fordu sešlo kolem 7 000 tisíc objednávek. Šlo však o limitovanou edici, které se měla vyrobit pouze jedna jediná tisícovka. Nakonec byl počet vozů rozšířen na 1 350 kopií, ale ani to pochopitelně nestačilo. A tak tisíce zájemců zůstane bez tohoto výjimečného auta, což znamená že mohou být zklamaní, i naštvaní.

Auto se nesmí prodat

Nejenom, že si Ford jasně vybíral, komu svůj vůz prodá a kdo bude odmítnut. Součástí smlouvy byla také klauzule o tom, že auto není možné po následující dva roky od dodání prodat. Důvodem bylo, že Ford chtěl zabránit tomu, aby se auto stalo prostředkem pro spekulace. Právě pro jeho výjimečnost se očekávalo, že bude stoupat na ceně. A to se také potvrdilo. Automobilka chtěla, aby auto skutečně získal například sběratel nebo skutečný fanoušek značky, a nikoliv spekulant, který chtěl jenom vydělat. Je pravdou, že pár takových se přece jenom objevilo a své vozy začali nabízet hned po obdržení – navzdory smlouvě.

První vozy Ford GT mohou být prodávány. Ale nejsou

Právě uplynulo dvouleté období, kdy mohou někteří majitelé svůj Ford GT nabídnout k prodeji. Ti, na které se nedostalo zpozorněli, ale zcela zbytečně. I když odhadované hodnota tohoto Fordu je nyní zhruba dvou až tří násobek původní ceny, majitelé je neprodávají. Chtějí si je nechat. To jenom ukazuje na výjimečnost daného vozu, který chtějí mít jeho vlastníci doma, ale i na to, že výběr správných zákazníků byl ze strany Fordu prováděn skutečně poctivě. A tak je nutné čekat dále a dále, zda se v budoucnu přece jenom neobjeví.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články