Vlhčené ubrousky – nepostradatelný pomocník v péči o děti

Každá maminka či rodič vám potvrdí, že vlhčené kapesníky jsou v péči o děti, a nejen ty nejmenší, naprostou nezbytností. Díky nim u našeho dítěte snadno vyřešíme hygienu i čistotu obecně, ale i různé nehody.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vlhčené ubrousky má dnes po ruce každý rodič. Máme je doma v koupelně, u přebalovacího místa, též v kuchyni či v jídelně. Vozíme je v automobilu, nosíme v kabelce i v tašce s potřebami pro dítě. Dokonce střídáme různé druhy. Buď výhradně čisticí, nebo s obsahem různých užitečných ingrediencí prospěšných pro pokožku dítěte.

U miminek se vlhčené ubrousky používají pro hygienu celého tělíčka

Užitečné bývají zejména při přebalování, kdy nám děťátko umožní udržet v naprosté čistotě. Vlhčené ubrousky zabraňují různým opruzeninám způsobeným nedostatečnou hygienou pokožky v intimních partiích.

Vždy čisté dítě

Ale ani později, když dítě odroste plenám, nepřestanou být vlhčené kapesníky užitečným pomocníkem. Zajistí hygienu tam, kde není poblíž voda k mytí rukou. Umožní nám dítě umýt po jídle, ale i vyčistit různé flíčky a fleky na oblečení, ke kterým dítě přijde při jídle a u hry.

Později se vlhčené ubrousky stanou důležitou součásti dětských baťůžků. Dítěti se hodí do školky, do školy, na výlety i na kroužky. Vždy je dobré mít si čím očistit nejen ruce. Děti praktičnost kapesníčků oceňují a sami si je žádají s sebou, kamkoliv jdou.

Praktická pomůcka i pro dospělé

Vlhčené ubrousky jsou velice univerzální a dají se používat jak pro tělo, tak pro obličej. Jejich složení je samozřejmě zdravotně zcela nezávadné a šetrné i k nejjemnější dětské pokožce novorozenců. Respektují PH pokožky a nedráždí ji. V rodinách bývají obvykle oblíbenými natolik, že je nakonec pro své potřeby používá celé rodina, včetně dospělých. Kvalitní kapesníčky poznáte podle toho, že neobsahují alkohol, ale ani parfemaci. Naopak žádoucí mohou být přírodní ingredience, jako je aloe vera či třeba heřmánek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články