Vojenský UAZ je stále jako nový. Za 34 let najel minimum kilometrů

                   

Vozy UAZ jsou často spojeny spíše s řadou úsměvných příběhů a s tím, že se z technologického hlediska jednalo o něco, co nebylo příliš povedené a spolehlivé. I když, ani to nemusí být až tak úplně pravda. Stačí se podívat na tento kousek ruského výrobce, který dříve sloužil v armádě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: UAZ

V dokonalém technickém stavu

Tento UAZ se může chlubit tím, že je starý už celých 34 let. Přitom se na něho stačí podívat a je jasné, že byste to nehádali. Je totiž ve skvělém technickém stavu. A to díky dvěma věcem. Tou první je to, že tento UAZ sloužil armádě, která se o něho pravidelně starala a také ho servisovala. Druhým důvodem je to, že se s vozem téměř nejezdilo. Stav tachometru je 1 637 kilometrů, což je vzhledem k jeho historii stejné, jako kdybychom o něm mluvili jako o autě, které je v podstatě nepoužité.

iZDROJ FOTOGRAFIE: UAZ

Doplňky určené pro armádu

Jelikož se jedná o armádní UAZ, najdeme ve voze hned několik doplňků, které zde byly instalovány právě pro potřeby jeho využití. Jedná se hlavně o případné antény a také o vysílačku, která byla určena právě pro možnost zajistit bezproblémovou komunikaci.

iZDROJ FOTOGRAFIE: UAZ

Benzinový motor a pohon čtyř kol

Pokud se podíváme na to, co má tento UAZ pod kapotou, rozhodně to není až tak velká sláva. Sice je to benzinový motor o objemu 2,4 litrů, ale jeho výkon 75 koní je v současné době spíše úsměvný. Na druhou stranu auto zaujme pohonem všech 4 kol, který má výhodu v tom, že ho lze zapínat dle potřeby, tedy hlavně podle toho, jak konkrétně se s vozem jezdilo. Tedy když už se s ním někam jelo.

iZDROJ FOTOGRAFIE: UAZ

Jaká je jeho cena?

Pokud vás tento vojenský starý UAZ v perfektním stavu zaujal a říkáte si, jaká by mohla být jeho cena, tak i tuto informaci pro vás máme. Auto totiž bylo na prodej za částku 8 000 eur. To je v přepočtu asi 220 000 korun českých. Necháme na vašem zvážení, zda je to moc, nebo málo. Na běžné ježdění to sice není, ale pro fanouška vojenské historie může být takový kousek v prvotřídním stavu něco, na co čeká celý život.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články