Upravený Volkswagen Brouk porazil v drag race Porsche 911 Turbo S. Závod oklamal všechny diváky

Legendární vůz Volkswagen Beatle závodit se sporťákem Porsche 911 Turbo S člověk nevidí často. Digitální umělec se postaral o překvapivý závěr.

i Zdroj fotografie: S vědomím Rob3rt Design
                   

Závodit kultovní Volkswagen Brouk s Porsche 911 se nevidí úplně často. Málokdo by se při pozorování startu ubránil myšlence, že je to pravděpodobně předem prohraný boj. Když se ale i automobilovými závody nepolíbený divák podívá na tohle video, bude mu jasné, že se sice jedná o oblíbeného Brouka, ale pod kapotou toho zjevně bude mít mnohem více.

Nevyrovnaní soupeři?

Soupeřem vozidlu Volkswagen Brouk je v tomto závodě Porsche 911 Turbo S. Jedná se o sériovou verzi ve žluté barvě, a kromě toho, že má pod kapotou šestiválec s 580 koňmi, nutno podotknout, že se jedná o velmi oblíbený kousek, od kterého nikdo nečeká nic jiného, než jasnou cestu za vítězstvím. Náhon má na všechny čtyři kola a disponuje sedmistupňovou převodovkou. Tohle kombo mu umožňuje zrychlení z nuly na sto za pouhé tři sekundy na téměř jakémkoli povrchu.

Už na první pohled jde vidět, že pro každý závod je tento model Porsche poměrně výrazný soupeř a jen málokterý vůz se jeho výkonu může měřit. Porovnání se nebál majitel upraveného Volkswagen Beatle, o němž je jasné, že od obyčejného sériového Brouka k zhotovení této upravené verze ušel kus cesty. Podvozek je snížený a disponuje také pohonem na všechny čtyři kola. Co má pod kapotou zůstává záhadou, ale vzhledem k tomu, že po startu vystřelí stejně jako Porsche, je jasné, že se nejedná o motor ze sériové výroby.

Digitální závod

Atmosféra před začátkem závadu dává prostor úvahám. Dlouhé záběry na oba vozy a vlajky lehce vlající ve větru poskytuje dostatek času divákům pro to, aby si zvolili svého favorita. Žluté Porsche 911 Turbo S hned po startu ukazuje, že má rychlou jízdu v krvi a Volkswagen za ním v první části zaostává. Nenechá se ale zastrašit na dlouho, protože po chvíli Porsche dohání a předjíždí. Do cílové rovinky má tak nenápadně vyhlížející Brouk mírnou převahu a závod vyhraje.

Jen málokterý divák by při letmém scrollování na sociálních sítích pochyboval, že se nejedná o záběry ze skutečných závodů dvou automobilových nadšenců. Pravdou ale je, že jde o projekt z dílny Rob3rt Design. Jedná se sice možná o automobilového nadšence, ale auta ve videu nejsou skutečná. Video je zpracované za pomocí technologie renderování z digitálních modelů.

Alternativní cesta automobilového nadšence

S rozvíjející se technologií se automobilový nadšenec jménem Robert rozhodl vydat jinou cestou. Místo úpravy reálných aut využil svých znalostí 3D modelování a designu k tomu, aby tvořil jejich kreativní digitální verze. Nemusí se sice zajímat o to, co bude mít vůz pod kapotou, ale design takového digitálního modelu zabere poměrně dost času. Na Instagramu, kde ho sleduje téměř 350 000 fanoušků by jen málokdo letmým pohledem oka poznal, že jde o 3D modely.

Jak se tato tvorba líbí vám?

Tady se můžete podívat na další modely z digitální dílny Rob3rt Design

Zdroj: Rob3rt Design

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články