Chystaný VW Golf bude představen v roce 2019: Co přinese?

Volkswagen Golf MK8 2019
                   

Volkswagen Golf je bezesporu jedním z nejoblíbenějších modelů německého koncernu, který plánuje v červenci příštího roku 2019 vyrábět už osmou řadu. Možná si někteří z vás vzpomenou na několik let starou aféru Dieselgate, kdy VW zmanipuloval emisní výsledky, a po silnicích tak jezdila auta produkující nadměrné množství škodlivých látek. A právě s Golfem 8. generace slibuje Volkswagen snížení produkovaných emisí na minimum. Chce tak napravit svou chybu a udělat tak ekologická auta, jak to jenom u dieselových motorů jde?

Na co všechno se můžeme u VW Golfu MK8 těšit?

Německý výrobce se snaží přizpůsobit chystaný Golf budoucím trendům, a proto do něj nainstaluje extrémně úsporný motor vycházející z modelu XL1. Na 100km jízdy by tak měla vycházet spotřeba pouhých 3,9 litrů s průměrnou produkcí emisí 90g na kilometr. Ambiciózní cíl si žádá dosud nepředstavené technologie, které si vyžádají kompletní úpravu motoru. S nízkou spotřebou ostatně souvisí i tvar karoserie, při jejíž tvorbě byl kladen důraz na aerodynamiku, a odpor větru by tak měl být výrazně nižší než u současného modelu.

Volkswagen Golf MK8 2019

V souvislosti s pohonnou jednotkou nás nejspíše překvapí setrvačník na zadních kolech, který dokáže ušetřit přibližně 20%, a konkrétně osmičkovému Golfu přidá krátkodobě 40 koní. Stejnou technologii použilo už v roce 2013 Volvo u modelu V60. Ve hře budou pravděpodobně také elektricky řízené komprese, díky čemuž bude moci motor rychleji přizpůsobovat výkon aktuálním potřebám jízdy. Bohužel se do Volkswagenu 8. generace dostane systém Start-Stop, jenž byl zaveden kvůli snižování emisí – jenomže opětovné startování pohonné jednotce rozhodně neprospívá, a může tak dojít k jejímu rychlejšímu opotřebení.

VW MK8 2019

Dalším z cílů je samostatnost a konektivita po vzoru budoucích automobilů (nebo spíše elektromobilů), takže výrobce do nového Golfu naláduje tolik elektroniky, co se vejde. Auto bude neustále on-line díky připojení k Wi-Fi (samo auto bude router), s čímž souvisí i digitální kokpit a autonomní technologie. Zatím ale nepočítejte, že si hodíte nohy na palubovku a dáte si během cesty do práce 20. VW Golf VIII zvládne sice myslet za vás a do jisté míry předvídat nebezpečí – hlavní úlohu má však stále při řízení sám řidič.

2019 Volkswagen Golf 2019

Systémy vás ale budou schopny upozornit na možnou srážku nebo vyrovnat volant a zastavit v případě, že usnete za volantem. V případě nebezpečí bude také schopen zavolat záchranku a sám ji navést až k vám. Co všechno si pro nás však Volkswagen v novém Golfu MK8 připraví, uvidíme až při jeho představení.

„Nový Golf posune Volkswagen do nové éry plně propojených vozidel s funkcemi  rozšířené autonomní jízdy. Na palubě bude mít více softwaru než kdy dříve, bude neustále on-line, a jeho digitální kokpit a asistenční systémy budou meřítkem konektivity a bezpečnosti.“, říká Karlheinz Hell o novém VW Golf.

Představení Volkswagenu Golf MK8 už začátkem roku?

Příprava nového Golfu vyžaduje opravdu precizní přípravy, aby se neopakovaly problémy z minulých let, které dodnes zasahují Volkswagenu do rozpočtu. Dalším důvodem je, že se německý výrobce hrdě hlásí k elektrifikované budoucnosti – stejně jako ostatní automobilky. Uvedení dieselového auta tak vyžaduje důkladnou přípravu. Jeho představení se pravděpodobně odehraje na březnovém veletrhu v Ženevě; ale v sázce je i podzimní představení ve Frankfurtu, kdy už bude Volkswagen předzásobený prvními Golfy.

Co si myslíte o novém Golfu vy, bude mít velké zastoupení jako dřívější modely? A budou podle vás autonomní systémy plusem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat