Volkswagen má ambiciózní plán. Do elektromobility investuje téměř 4 biliony Kč

Oblíbená automobilová značka Volkswagen plánuje letos překvapivě velké investice. Dozorčí rada hovořila zejména o důrazu na elektromobily.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dozorčí rada světově oblíbené značky Volkswagen oznámila, že společnost letos čekají výrazné personální změny a nevídaně velké investice. Ty se budou ze všeho nejvíce týkat pravděpodobně elektromobilů, které se stávají stále častěji řešeným tématem v dopravě po celém světě. Kromě toho lze podle zahraničních médií také očekávat nové změny na vedoucích pozicích. 

Překvapivá změna vedení

První letošní potvrzenou informací, která bude mít pravděpodobně velký vliv na značku Volkswagen, je skutečnost, že od 1. srpna lze očekávat velké změny na vedoucích pozicích společnosti. Novým šéfem bude Thomas Schaefer, jenž byl nedávno zodpovědný za vývoj konkurenční značky Škoda, a ředitelem zůstane nadále Herbert Diess, což je jistě pozitivní zpráva pro všechny srdcaře těchto vozů.  

iZdroj fotografie: iStock

Dozorčí rada Volkswagenu se také netajila svými informacemi o nadcházejícím investičním plánu, který se bude týkat příštích pěti let. Z plánovaných 150 miliard eur hodnota plánovaných investic vystoupala až na 159 miliard eur, což není zrovna malá částka. Podle všeho společnost hodlá klást velký důraz zejména na elektromobily. Ty by se měly v nadcházejících letech stát hlavním produktem značky.

Vozy čeká mnoho inovací

Co se týče elektromobilů, tak se nyní nacházíme v době, kdy si žádná automobilová společnost nesmí dovolit zaspat na vavřínech. Již nyní je zcela jasné, že budoucnost dopravního průmyslu se bude ubírat právě technologickým směrem, a pokud významné značky nechtějí zmeškat vlak, je potřeba začít řešit možnosti, které budoucnost přinese, nyní.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dozorčí rada proto oznámila, že vozy značky Volkswagen čeká v tomto roce mnoho inovací, zejména co se týče způsobu vývoje nových vozů. Mnoho podrobností zatím bohužel nevyšlo najevo, ovšem jedno je podle nadšenců jisté – tento rok bude pro společnost opravdu velmi zajímavý. Nyní již nezbývá než čekat na to, jaké další novinky Volkswagen prozradí.

Jaká máte od značky Volkswagen očekávání vy?

Zdroj: Reuters

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články