Volkswagen zahájil prodej svého největšího SUV v historii. Nechybí mu luxus ani styl, přitom je překvapivě levný

Volkswagen přišel s novým modelem SUV, který je větší než Touareg. V Evropě však nebude k dostání kvůli přísným emisním normám.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Automagz
                   

Začátkem letošního roku se rozhodl Volkswagen modernizovat své největší SUV. Automobil následně prošel výraznými změnami, které se dotkly mimo jiné i kapoty, světel a dalších desénových prvků na vozidle. Jeho nárazník byl kompletně přepracován a výsledkem je mnohem lákavější tvar a propracování. Vůz má ještě několik dalších modernizovaných prvků, ale nejdůležitější je však jeho cena, která je nečekaně nízká.

Nové SUV je známé pod názvem Atlas nebo Teramont

Většina řidičů i neřidičů si pod názvem Volkswagen ve spojení s SUV představí s největší pravděpodobností model Touareg. I přes jeho velké rozměry se tento vůz nedostal na špičku toho nejrozměrnějšího od německého výrobce. První místo drží jeho příbuzný s názvem Atlas v USA, nebo Teramont v Mexiku. Tento automobil není v Evropě k dispozici, a tak jej příliš lidí nezná, což je velká škoda, protože po poslední modernizaci v Číně dostal Atlas velmi zajímavou cenovku.

iZdroj fotografie: Uživatel JustAnotherCarDesigner / Creative Commons / CC BY-SA

Teramont získal řadu designových vylepšení

Po zmiňované modernizaci přibylo vozům zvýraznění loga značky, světla s kombinovanými LED diodami, další chromové prvky, nový střešní spoiler a upravený nárazník. To všechno přinesl facelift v Číně. Podobné změny nastaly i u kupé modelu Volkswagen Teramont X. Nová modernizovaná kapota lépe ladí s originálními světlomety a nárazník zvýrazňuje černě lakované části. Na první pohled zaujmou také 21 palcové kola v kombinaci s červeně lakovanými brzdovými třměny.

Překvapivě nízká cena udělá tento vůz mnohem dostupnější

Automobilka Volkswagen již uvedla tato vozidla do prodeje. Jejich cena se zdá přinejmenším přijatelná ve srovnání s ostatními konkurenty od jiných značek. Teramont X SUV stojí v přepočtu přibližně 937 000 korun, což je v překvapivé, protože jeho o něco menší bratr Touareg stojí více. Pod kapotou má umístěné pouze přeplňované motory o objemu 2,0 litru TSI 330 a TSI 380. Jejich výkon se pohybuje v rozmezí od 140 kW (186 koní) do 164 kW (220 koní).

iZdroj fotografie: Uživatel JustAnotherCarDesigner / Creative Commons / CC BY-SA

Výkon je přenášen pomocí automatické převodovky DSG, a pohon má na všechny čtyři kola. Donedávna byla v nabídce také volba 3 litrového motoru s výkonem 223 kW (300 koní), který však musel být stažen z prodeje kvůli produkovaným spalinám a emisním normám.

Zdroj: Volkswagen, AsiaCars

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský dron Lancet umí „uzemnit“ americkou 155mm samohybnou houfnici M109 jediným zásahem
Události247.cz
Události247.cz
Podvodníci mají novou fintu, jak okrádají začínající živnostníky. Založili web, který se tváří jako oficiální stránka státu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru