Volkswagen zahájil prodej svého největšího SUV v historii. Nechybí mu luxus ani styl, přitom je překvapivě levný

Volkswagen přišel s novým modelem SUV, který je větší než Touareg. V Evropě však nebude k dostání kvůli přísným emisním normám.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Automagz
                   

Začátkem letošního roku se rozhodl Volkswagen modernizovat své největší SUV. Automobil následně prošel výraznými změnami, které se dotkly mimo jiné i kapoty, světel a dalších desénových prvků na vozidle. Jeho nárazník byl kompletně přepracován a výsledkem je mnohem lákavější tvar a propracování. Vůz má ještě několik dalších modernizovaných prvků, ale nejdůležitější je však jeho cena, která je nečekaně nízká.

Nové SUV je známé pod názvem Atlas nebo Teramont

Většina řidičů i neřidičů si pod názvem Volkswagen ve spojení s SUV představí s největší pravděpodobností model Touareg. I přes jeho velké rozměry se tento vůz nedostal na špičku toho nejrozměrnějšího od německého výrobce. První místo drží jeho příbuzný s názvem Atlas v USA, nebo Teramont v Mexiku. Tento automobil není v Evropě k dispozici, a tak jej příliš lidí nezná, což je velká škoda, protože po poslední modernizaci v Číně dostal Atlas velmi zajímavou cenovku.

iZdroj fotografie: Uživatel JustAnotherCarDesigner / Creative Commons / CC BY-SA

Teramont získal řadu designových vylepšení

Po zmiňované modernizaci přibylo vozům zvýraznění loga značky, světla s kombinovanými LED diodami, další chromové prvky, nový střešní spoiler a upravený nárazník. To všechno přinesl facelift v Číně. Podobné změny nastaly i u kupé modelu Volkswagen Teramont X. Nová modernizovaná kapota lépe ladí s originálními světlomety a nárazník zvýrazňuje černě lakované části. Na první pohled zaujmou také 21 palcové kola v kombinaci s červeně lakovanými brzdovými třměny.

Překvapivě nízká cena udělá tento vůz mnohem dostupnější

Automobilka Volkswagen již uvedla tato vozidla do prodeje. Jejich cena se zdá přinejmenším přijatelná ve srovnání s ostatními konkurenty od jiných značek. Teramont X SUV stojí v přepočtu přibližně 937 000 korun, což je v překvapivé, protože jeho o něco menší bratr Touareg stojí více. Pod kapotou má umístěné pouze přeplňované motory o objemu 2,0 litru TSI 330 a TSI 380. Jejich výkon se pohybuje v rozmezí od 140 kW (186 koní) do 164 kW (220 koní).

iZdroj fotografie: Uživatel JustAnotherCarDesigner / Creative Commons / CC BY-SA

Výkon je přenášen pomocí automatické převodovky DSG, a pohon má na všechny čtyři kola. Donedávna byla v nabídce také volba 3 litrového motoru s výkonem 223 kW (300 koní), který však musel být stažen z prodeje kvůli produkovaným spalinám a emisním normám.

Zdroj: Volkswagen, AsiaCars

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články