Volkswagen Touareg s motorem V10 TDI vlastněný Michaelem Schumacherem může být váš. Cena je směšně nízká

Cena toho legendárního kousku je směšně nízká. Tento Volkswagen vlastněný Michaelem Schumacherem tak může být váš!

i Zdroj fotografie: Volkswagen
                   

Zdraví Michaela Schumachera je dnes jedním z nejlépe střežených tajemstvím. Na světě však stále existuje spousta fanoušků německého mistra světa a nyní se naskytla speciální příležitost. Tento Volkswagen Touareg s motorem V10 TDI společnosti Schumi může být váš za opravdu nízkou cenu.

Volkswagen, Diesel a Michael Schumacher

O jedné z největších legend Formule 1 bylo známo, že vlastní mnoho jedinečných automobilů. Málokdo však věděl, že do jeho sbírky patří také… Volkswagen Touareg s jeho nejsilnějším motorem V10 TDI.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Řidiči jako Schumacher jsou obvykle spojováni s luxusními vozy jako je Ferrari nebo Mercedes a určitě s benzínovými motory. Tento atypický Volkswagen je však poháněn dieselovým motorem. Jen málo lidí pomyslí na to, že takové vozidlo stálo v Schumacherově garáži. Podle jeho slov byl vlastníkem vozu skutečně Michael S. osobně, který jej používal maximálně rok ve Švýcarsku, kde bydlel a ještě stále bydlí. Nechal si jej našlapat výbavou od podlahy až po střechu.

Plná volba za dobrou cenu

Jak asi tušíte, sedminásobný mistr světa si vybral nejvybavenější verzi. Najdeme v ní vše od masážních terapeutických sedadel až po solární panel ve střeše. Také proč ne, se svými multimiliardovými příjmy bylo tohle auto zcela okrajovou investicí. Volkswagen byl vyroben v roce 2005 a užíval si vlastního života poté, co jej Schumacher prodal. Dnes má najeto 240 tisíc km a ve skutečnosti na něm kromě Schumachera coby prvního majitele a plné výbavy není mnoho zajímavého.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Auto je docela opotřebované, ačkoliv prodejce tvrdí, že bez problémů projde technickou kontrolou. Zdarma také získáte sady kol s pneumatikami na zimu a léto. Auto není extrémně drahé, dalo by se říci, že je to naopak velmi výhodná koupě. Prodává se za 12 000 EUR, tedy přibližně 300 000 korun. Toto může být jediná příležitost, abyste se cítili za volantem jako Michael Schumacher.

Zdroj: BBC Cars

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat