Volkswagen vytváří vlastní operační systém pro svá auta. Postaven bude na Androidu

                   

Displeje v autech jsou něco zcela běžného. Aby vše běželo jak má, je třeba využívat i operační systém. Některé automobilky sází na Android, jiné využívají vlastní řešení. Do druhé skupiny se chce zařadit Volkswagen, který se rozhodl pro vytvoření vlastního operačního systému. Hlavním důvodem tohoto kroku má být celkové sjednocení použitého software ve svých vozech. Zároveň je důvodem to, že nechce být závislý na třetích stranách, což se v případě systému Android pochopitelně děje.

Systém založený právě na Androidu

V praxi půjde o využití naprostého základu systému Android, který bude následně modifikován tak, aby vyhovoval všem potřebám společnosti Volkswagen a samozřejmě aby vyhovoval i jejím zákazníkům. Princip je stejný jako ve vašem mobilním telefonu, kde má řada značek své vlastní modifikace a tím dokáže své telefony odlišit a přizpůsobit tomu, co zákazník chce.

Z 8 různých variant jenom jedna

Kro Volkswagenu je celkem logický, jelikož aktuálně je situace kritická, protože je v jednotlivých vozech využíváno až 8 různých systémů. To pochopitelně komplikuje jak samotný servis, tak to může komplikovat život i zákazníkům, kteří si přesednou z jednoho modelu do druhého. Tento krok by měl vše sjednotit a nabídnout ve všech modelech Volkswagenu jeden jediný jednotný systém, který však může v rámci různých aut nabídnout drobné odlišnosti a to hlavně pokud jde o některé funkce nebo aplikace.

Plány na rok 2025

Půjde o běh na dlouhou trať, jelikož software by měl být ve všech modelech Volkswagen dostupný až zhruba v roce 2025. Do té doby bude probíhat jeho vývoj a jeho testování. Jako příklad si může vzít automobilka svého konkurenta, kterým je Volvo. To je ideální ukázkou toho, jak se dá postavit vlastní systém právě na Androidu. Nutno však říci, že Volvo má podporu společnosti Google, se kterou na vývoji přímo spolupracuje. To v praxi znamená i možnost sdílení různých informací o zákaznících. To však Volkswagen striktně odmítá a raději půjde svou vlastní cestou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články