Volkswagen mění plány elektrifikace. Němci si uvědomili, že tudy cesta nevede a jdou rozdrtit Teslu

Volkswagen představil své plány. Mezi nimi je zvýšení prodeje elektronických aut. Plánují, že do konce roku 2030 by polovina jejich prodaných aut měla být poháněna bateriemi.

i Zdroj fotografie: Volkswagen
                   

Evropská automobilka Volkswagen se rozhodla pro zvýšení prodeje elektronických aut. Tento výrobce očekává, že do konce roku 2030 budou elektromobily tvořit polovinu prodaných vozidel. V roce 2025 by měly elektrické vozy tvořit přibližně 20 % prodejů značky a v roce 2030 až 50 %. Kolem roku 2040 by automobilka měla prodávat jen malé množství spalovacích vozidel.

Volkswagen se rozhodl změnit své plány

Předcházející cíle byly menší a automobilka se rozhodla je zvýšit. S tímto plánem se chce Volkswagen stát světovým lídrem ve výrobě elektronických aut. V příštích letech chce automobilka rapidně zvýšit prodej elektromobilů. Do roku 2025 chce Volkswagen překonat Teslu. „Stanovili jsme si strategický cíl stát se globálním lídrem na trhu s elektromobily, a jsme na dobré cestě. Nyní nastavujeme parametry,“ řekl šéf společnosti Herbert Diess.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ze všech hlavních výrobců aut má Volkswagen nejvyšší šanci, že ten závod vyhraje. Zatímco naši konkurenti jsou teprve v polovině cesty v přechodu k elektřině, my už jsme v digitální transformaci učinili značný pokrok,“ prohlásil Brandstätter. Minulý rok tato automobilka prodala celkem 9,2 milionu aut. V tomto roce tvoří prodej elektronických aut okolo 6 % procent. Mnoho lidí stále zůstává u spalovacích motorů a o vozidlech na baterii neuvažují.

Výrazné omezení skleníkových plynů

Ministři životního prostředí zemí Evropské unie na konci loňského roku podpořili výraznější omezení emisí skleníkových plynů. EU se do konce roku 2030 zavázala ke snížení emisí skleníkových plynů alespoň o 40 % oproti roku 1990. Toto omezení může být pro mnoho lidí důvodem ke koupi elektronického vozidla. Automobilka Volkswagen na tuto skutečnost reagovala tak, že do jejich plánů nyní patří zvýšení prodeje aut na baterii.

iZdroj fotografie: Pixabay

Elektronická budoucnost vozidel od VW

Při prezentaci inovované Jetty se Volkswagen nechal slyšet, že nejspíše neponechá elektronickou budoucnost pouze na modelech ID. „Konvenční názvy nebyly v případě elektromobilů smeteny ze stolu, rozhodně je to jedna z možností,“ uvedl k tématu zástupce značky. Mezi elektronické vozidla od VW se zapojí i ty s konvenčním názvem Golf nebo Passat. Modely ID nejsou prodejním hitem. Zároveň tyto vozidla lidé nekupují ani z toho důvodu, že jsou od Volkswagenu. Němci se proto rozhodli zvolit jinou strategii.

iZdroj fotografie: Pixabay

Většina zákazníků je zvyklá na klasické modely, jako je Golf nebo Passat. Z tohoto důvodu je možnost, že si je půjdou koupit znovu, i když se bude jednat o elektrická auta. Mnoho lidí nerado mění své zvyky, a to samé platí i u vozidla, se kterým jsou spokojeni. Nahrazením klasických vozidel za elektronická, nebudou pociťovat velkou změnu. S velkou pravděpodobností se můžete připravit na příchod vozidla e-Jetta, další e-Golf nebo e-Passat.

Zdroj: TeslaFans, Volkswagen, ElectricCars

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články