Volvo chystá novinky. Jaké 2 vozy plánuje již brzy představit?

                   

Symbol kvality, symbol bezpečnosti, stejně jako spolehlivosti. Tak si většina lidí představuje automobilku Volvo. Ta nyní oznámila, že plánuje představit hned 2 nové modely. A nutno říci, že jimi dost možná vymezí svůj budoucí směr, jelikož má zájem postupně pronikat spíše do prémiového segmentu.

Velké SUV

Začneme první novinkou, kterou má být podle několika informací opravdu velké SUV. Tedy model, který by měl být velikostně ještě o něco větší, než je současný XC90. Ten sice není úplnou jedničkou v prodejnosti, ale Volvo vozu věří a předpokládá, že díky novince se jí konečně podaří porazit hlavní konkurenty, kterými jsou aktuálně vozy BMW X7 nebo Mercedes-Benz GLS.

Volvo samozřejmě mnoho detailů tají, ale nutno říci, že do sebe řada věcí začíná zapadat. Už v minulosti se potvrdily zprávy, kdy Volvo testovalo rozšířenou platformu XC90, na které bude patrně auto postaveno. Že se chystá novinka naznačuje i fakt, že si automobilka nechala zaregistrovat i nový název, který zná XC100.

Městský crossover

Volvo však nechce jít pouze cestou zvětšování. Ví, že další skupina zákazníků sice chce o trochu větší vozy, ale nemusí to být nic monstrózního. Proto Volvo chystá také městský crossover, který by se měl v portfoliu vozů nacházet pod modelem XC40. V plánu je cílit především na rodiny, ale zároveň nejít cestou kompaktnosti a luxusu, jako je tomu u konkurenčních modelů Audi A3, BMW 1 Series nebo Mercedes Class A. Volvo se chce se svým městským crossoverem spíše odlišit a nabídnout něco, co může současným zákazníkům na trhu chybět.

Moc informací na toto téma se zatím neobjevilo a Volvo stále drží jazyk za zuby. Na druhou stranu se objevily prvotní informace, že zajímavou inspirací pro nový vůz má být Model Polestar 2, který je postavený na základem projektu s názvem Volvo 40.1. Více informací zatím dostupných není a tak je na místě počkat si na prvotní oficiální odhalení budoucích plánů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články