Volvo drasticky změnilo své slavné logo. Nový design jde se současnými trendy

Majitelé švédské značky Volvo učinili nečekaný krok, když oznámili změnu svého loga. Podle informací však bude stávající design používán minimálně rok.

i Zdroj fotografie: Volvo
                   

Majitelé švédské značky Volvo se rozhodli pro nečekaný krok. Oznámili totiž nastávající změnu svého loga, které brzy ztratí svůj 3D tvar a různorodé barvy. Pro firmu je však tento krok důležitý nejen z hlediska designu, ale také akcií. Téměř sto let starý, velmi oblíbený a uznávaný design tak nyní nahradí úplně něco jiného. V posledních letech však své nové logo představil například i Volkswagen nebo Kia. 

Logo bude jednodušší 

Slavné železné znamení značky Volvo ztratí během brzké doby svůj 3D tvar a barvy. Tento krok je však pro majitele velmi výhodný, neb současné trendy designu velí jít jednoduchým směrem. Kruh, na který jsme zvyklý, tak bude přerušen a šipka se osamostatní, stejně jako název v kruhu. Volvo, které se připravuje na důležitý krok při kótování svých akcií na burze po dohodě se svou mateřskou společností Geely, zatím však nevysvětlilo, kdy a jak hodlají začít používat své nové minimalistické logo. Podle některých médií to může trvat cca rok. 

iZdroj fotografie: Volvo

Historie Volva 

Volvo převzalo své logo kruhu se šipkou vpravo nahoře téměř před sto lety. Je to prastarý symbol pro (mužskou) planetu Mars, ale také symbol železa, se kterým byla automobilka již v roce 1926. Tehdy totiž působila jako Společnost SKF, která vyráběla ložiska. Následně se však společnost rozdělila a vznikla automobilka, kterou však SKF svými ložisky stále zásobovalo. Volvo jinak latinsky znamená „valím se“. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jméno se zakladatelům zdálo velmi impozantní, protože kromě hlubšího významu se vyznačuje jednoduchou výslovností ve všech jazycích světa. Logo prošlo v historii několika změnami a na konci padesátých let přibylo slavné jméno Volvo, se kterým se od té doby píše název značky. V posledních dvou letech však svá nová loga představili také další oblíbení výrobci, a to od Volkswagen a BMW, až po Kia, Nissan, Renault, Peugeot.

Co na nové logo říkáte?

Zdroj: Volvo

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové