Volvo svolává přes dva miliony aut. Objevil se problém s pásy

                   

Volvo, to je symbol kvality, spolehlivosti a hlavně bezpečnosti. Byla to právě tato automobilka, která začala jako jedna z prvních vyvíjet a následně prosazovat bezpečnostní pásy v autech. A právě ty se po mnoha letech ukázaly jako strůjce problémů. A tak Volvo čeká jedna z největších svolávacích akcí v historii automobilky, kterou aktuálně vlastní koncern Geely.

Jeden obyčejný kabel

Co je tedy důvodem k takto masivní svolávací akci, která by se měla týkat zhruba 2,2 milionů vozů Volvo po celém světě? Jsou to bezpečnostní pásy, konkrétně jedna v podstatě drobná část, a to ocelový kabel, který je prvkem u upevnění pásů na předních sedadlech.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Právě ten může být vlivem času opotřebován a tak se stává nejslabším a tedy nejrizikovějším prvkem u věci, která jsou bezpečností pásy. Tedy u věci, která má zachraňovat životy a mírnit následky nehod. To je hlavní důvod, proč se Volvo rozhodlo uskutečnit celkem masivní svolávací akci.

Je to preventivní

Unikátní na celém postupu Volva je také to, že jde o akci víceméně preventivní. Samotná automobilka sama vyhodnotila, že by tento prvek mohl být rizikový a sama se rozhodla pro kontrolu a případnou opravu. Nejde tak o následek žádných konkrétních problémů, jak tomu u řady jiných svolávacích akcí bývá. Podle dostupných informací skutečně nikdy nemělo dojít k tomu, že by právě opotřebovanost tohoto prvku měla vliv na fatální následky dopravní nehody. Jak se ukazuje, Volvu záleží na tom, aby bylo stále vnímáno jako bezpečný výrobce aut a tak v tomto směru myslí i na prevenci.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

O jaké modely jde?

Dle dostupných dat se preventivní svolávací akce má týkat hned několika modelů značky Volvo. Konkrétně se jedná o vozy Volvo S60, S60CC, V60, V60CC, XC60, V70, XC70 a S80. Nutno dodat, že jde pouze o modely z let od roku 2006 do roku 2019. Jak již bylo uvedeno, jde spíše o preventivní akci a tak by se majitelé dotčených modelů zatím neměli ničeho obávat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná