Vozit se v nejluxusnějších autech a vydělávat? Těmto třem lidem se to povedlo!

                   

Na úvod je potřeba ještě lehce osvětlit v čem spočívá práce „youtuberů“ a „instagramerů“. Jejich hlavní činností je bezesporu aktivita na sociálních sítích, což znamená, že musí neustále vytvářet nový obsah, který přiláká zpět stávající fanoušky a pomůže jim získat i nové, kteří na dané příspěvky narazí a zaujmou je. Rozsah jejich fanouškovské základny se pak dá poměrně jednoduše zpeněžit právě spolupracemi s různými značkami, které se prostřednictvím jejich profilů dále propagují. Jak již bylo zmíněno v úvodu, internet změnil způsob, jakým značky se zákazníky komunikují a „blogeři“ jsou dnes jedním z nejlepších nástrojů, protože většina lidí, která určitého „blogem“ sleduje, si k němu v průběhu času vytváří pozitivní a emotivní vztah. Jeho doporučení a názory pak tedy vnímá lépe, než běžnou reklamu na produkt. V dnešním článku se budeme věnovat 3 úspěšným „autoblogerům“ jejichž hlavní pracovní náplní je řídit ta nejlepší auta světa.

Shmee150

Zřejmě nejznámější a nejdůležitější automobilový „bloger“ současnosti. Pod přezdívkou Shmee150 se ukrývá Brit Tim Burton, který je dnes už pojmem v automobilovém světě. Shmee je ale také do jisté míry průkopníkem „car spottingu“ ve světě sociálních sítí. Car spotting je pojem, který označuje fotografování a natáčení luxusních či sportovních automobilů po celém světě a jejich sdílení na sociálních sítích. Shmee začínal právě takto, kdy jeho první příspěvky, z roku 2010, byly právě úlovky luxusních automobilů v Londýně a jejich sdílení na sociálních sítích. V této době se jednalo u něj pouze o koníček a Shmee pracoval nejprve v obchodě s elektronikou a následně jako instruktor lyžování, což je v Británii poměrně raritou. Právě car spotting ale zcela změnil jeho život, po jeho prvních příspěvcích se mu totiž začaly otevírat další možnosti a Shmee začal cestovat po světě a fotit a natáčet automobily všech značek. V současnosti jeho profil na Instagramu sleduje přes 1 milion lidí a jeho význam si uvědomují snad všechny věhlasné automobilky světa a Shmee je přítomen na každé důležité události, která je s auty spojena. Je typický svými svetry, límečky a natáčením videa z poměrně krátké vzdálenosti.

SupercarBlondie

O poznání příjemnější pohled je na instagramerku, která má účet pod jménem supercarblondie. Jak již z názvu napovídá, tak tato blondýnka, Alex Hirschi, která pochází z Austrálie, se věnuje právě a jen supersportům. Alex odjela do Dubaje aby zde začala kariéru jako moderátorka ve zdejším rádiu, ale její život zcela změnil den, kdy se spolkem klubu Supercars Club Arabia podnikla výlet za tuto známou metropoli. Zde se Alex dostala do kontaktu s majiteli luxusních aut a následně i s policisty dunajské policie, jejichž vozový park čítá jeden exkluzivnější supersport vedle druhého. Dubaj je na exotická a drahá auta jako stvořená a tak zde Alex zůstala a začala natáčet příspěvky o těchto vozech. Svým vzhledem je zároveň atraktivní všude na světě, ale v Dubaji zcela jistě dvojnásob, vysoká, štíhlá, pohledná blondýna zkrátka pozornost zaujme. Její profil má ve sledování uloženo téměř 850 tisíc uživatelů a Alex je tak velice známá nejen v Dubaji, kde trvale žije.

Rokenr

Uživatel rokenr nemá ani zdaleka takový dosah jako první dva zmínění weboví blogeři, ale je unikátní něčím zcela jiným. Věnuje se téměř výhradně vozidlům Mercedes-Benz a to především těm, které prošly úpravami dílny AMG. Rokenr, vlastním jménem Raziz Roken Rehan žije ve Velké Británii a charakteristická je pro něj především malebná trojgaráž před jeho domem, do které mu Mercedes posílá pravidelně své novinky v nejlepší výbavě, aby je rokenr mohl otestovat a natočit. Subjektivní názor mnoha instagramerů je, že design vozů Mercedes-Benz v současnosti překonává všechny ostatní značky a je opravdu na co pohledět. Rokenr tak ve své garáži přivítal již mnoho modelů. Nesmí chybět AMG GT-R, ale na návštěvě byl i nový model X a zcela unikátní AMG Project One.

Svět blogerů se rozrůstá každým dnem a sociální sítě pomohly mnoha lidem změnit jejich životy tak, že si to ani nedokázali představit. Pokud na to máte odvahu, pusťte se do toho podobně jako výše jmenování a třeba se i z vás stane uznávaná osoba ve světě automobilů. Držíme vám palce!

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění