Vozu Tesla Model 3 upadl volant. Stalo se tak během jízdy

                   

Možná jste již zachytili mnoho zpráv o tom, že jsou vozy Tesla takzvaně šité horkou jehlou. Sice dobře vypadají, mají dobré parametry, ale pokud jde o některé prvky, není to vždy dokonalé. Ti, kteří jsou o tomto faktu jasně přesvědčeni, mají v ruce další trumf. Tentokrát se však uvolnilo něco, co je pro bezproblémovou jízdu životně důležité. Vozu Tesla Model 3 upadl volant.

Měsíc staré auto

Nejde o žádný vtip, ale o příběh muže z Velké Británie, který si Tesla Model 3 pořídil. Auto měl zhruba jeden měsíc, když se stalo něco, co rozhodně nečekal. Během manévrování s vozem došlo k tomu, že mu volant doslova zůstal v ruce. Najednou bylo nemožné s vozem kamkoliv zatočit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Naštěstí se nic nestalo

Dobrou zprávou je, že se muži z Británie nic nestalo. Mnozí si možná představují, jak ho zachránil autopilot, kterého má Tesla na celkem vysoké úrovni. Tak tomu ale nebylo. Důvodem toho, že vše dopadlo dobře, bylo především to, že muž zrovna nikde nejel, ale jenom parkoval u svého domu. Takže mu stačilo sešlápnout brzdu, nechat auto jak je a začít celou věc aktivně řešit. A to i tak, že se se svým příběhem pochlubil na sociální síti. Ten se stal celkem brzy hitem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Jedno z nejbezpečnějších aut?

Jelikož je Tesla obecně prošpikována různými asistenty, získává pravidelně vysoká hodnocení v crash testech. Hlavně potom v oblastech předvídání a v oblastech systémů, které mají dopravním nehodám předcházet. Toto je neoddiskutovatelný fakt, ale otázkou zůstává, jak by bylo auto ohodnoceno, pokud by mu během testu upadla některé z jeho nejdůležitějších částí, což volant skutečně je.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Důvod upadnutí volantu? Nedbalost

Samozřejmě se spustilo rychlé vyšetřování problému, aby se odhalilo, zda se něco podobného nemůže stát i u ostatních vozidel značky Tesla, nejenom Model 3. Nakonec se přišlo na to, že se to sice stát může, ale ne z důvodu technické chyby, ale z důvodu nedbalosti. Jednoduše řečeno, volant na tomto konkrétním voze nebyl správně zašroubován a tak bylo jenom otázkou času, kdy se toto stane. Majitelé těchto aut po přečtení tohoto příběhu zcela pochopitelně doufají, že právě na jejich voze nepracoval stejný, nebo jiný nedbalý zaměstnanec.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články