Vše potřebné k návštěvě autosalonu ve Frankfurtu. Doprava, vstupné i otevírací doba

                   

V následujících dnech proběhne světoznámý autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem. Pokud se zajímáte o auta, automobilové technologie a novinky, neměli byste zde chybět. Pojedete-li tam poprvé, budou se Vám jistě hodit podstatné informace.

Čas a doba konání

Autosalon IAA 2019 probíhá v době od 10. do 22. září 2019, přičemž pro veřejnost se brány otevřou až 14.září v 9:00 dopoledne. Do té doby budou mít autosalon shlédnout pouze novináři (10.-11.9.) a obchodníci (12.-13.9.). Pro veřejnost pak bude otevřeno každý den od 9:00 do 19:00 kromě pátku 20. září, to bude až od 11:00.

Místo a trasa

Přesná adresa konání autosalonu je Ludwig-Erhard-Anlage 1, 60327 Frankfurt nad Mohanem. Takže pokud se chystáte vyrazit autem, stačí zadat adresu do navigace. V jiném případě je vhodné vyrazit z Prahy po D5 na Rozvadov a v Německu pokračovat po A6 až k Norimberku. Pak je několik variant, které Vám navigace jistě poradí. V samotném Frankfurtu nezabloudíte, všude Vás budou navigovat cedule IAA. Mimochodem, bude Vám stačit pouze česká dálniční známka.

Podstatné je dostat se do Frankfurtu. Z letiště můžete jet taxíkem nebo železnicí a pak cca 15 minut pěšky. Lze také využít tramvajové linky č. 16 a 17. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejvýznamnějších autosalonů, tak ve Frankfurtu jistě nezabloudíte.

Cena vstupenek

Možnosti vstupenek na autosalon jsou rozmanité. Cena se odvíjí podle toho, na který den ji kupujete, a zda ji kupujte online nebo na místě. Základní cena vstupenek:

  • pracovní den – 13 euro (online), 15 euro (na místě)
  • víkend – 15 euro (online), 17 euro (na místě)
  • student – 8,50 euro
  • rodinné vstupné – 35 euro (2 dospělí a až 3 děti)

Samozřejmě zde jsou také skupiny, pro které je vstup zdarma. Patří do nich děti do 7 let, handicapovaní a lidé na vozíčku. Existují i další varianty vstupenek, ale ty je vhodné zvážit až přímo na místě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články