Vše potřebné k návštěvě autosalonu ve Frankfurtu. Doprava, vstupné i otevírací doba

                   

V následujících dnech proběhne světoznámý autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem. Pokud se zajímáte o auta, automobilové technologie a novinky, neměli byste zde chybět. Pojedete-li tam poprvé, budou se Vám jistě hodit podstatné informace.

Čas a doba konání

Autosalon IAA 2019 probíhá v době od 10. do 22. září 2019, přičemž pro veřejnost se brány otevřou až 14.září v 9:00 dopoledne. Do té doby budou mít autosalon shlédnout pouze novináři (10.-11.9.) a obchodníci (12.-13.9.). Pro veřejnost pak bude otevřeno každý den od 9:00 do 19:00 kromě pátku 20. září, to bude až od 11:00.

Místo a trasa

Přesná adresa konání autosalonu je Ludwig-Erhard-Anlage 1, 60327 Frankfurt nad Mohanem. Takže pokud se chystáte vyrazit autem, stačí zadat adresu do navigace. V jiném případě je vhodné vyrazit z Prahy po D5 na Rozvadov a v Německu pokračovat po A6 až k Norimberku. Pak je několik variant, které Vám navigace jistě poradí. V samotném Frankfurtu nezabloudíte, všude Vás budou navigovat cedule IAA. Mimochodem, bude Vám stačit pouze česká dálniční známka.

Podstatné je dostat se do Frankfurtu. Z letiště můžete jet taxíkem nebo železnicí a pak cca 15 minut pěšky. Lze také využít tramvajové linky č. 16 a 17. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejvýznamnějších autosalonů, tak ve Frankfurtu jistě nezabloudíte.

Cena vstupenek

Možnosti vstupenek na autosalon jsou rozmanité. Cena se odvíjí podle toho, na který den ji kupujete, a zda ji kupujte online nebo na místě. Základní cena vstupenek:

  • pracovní den – 13 euro (online), 15 euro (na místě)
  • víkend – 15 euro (online), 17 euro (na místě)
  • student – 8,50 euro
  • rodinné vstupné – 35 euro (2 dospělí a až 3 děti)

Samozřejmě zde jsou také skupiny, pro které je vstup zdarma. Patří do nich děti do 7 let, handicapovaní a lidé na vozíčku. Existují i další varianty vstupenek, ale ty je vhodné zvážit až přímo na místě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva