Vybíráme levnou a spolehlivou ojetinu s výkonným naftovým motorem

                   

Pokud používáte vaše auto k dlouhým jízdám a ne k popojíždění do práce a z práce, pravděpodobně oceníte výhody naftového motoru. Dieselová auta mají bohužel o něco vyšší pořizovací cenu než benzinové modely, a tak se vyplatí vybírat spíše mezi ojetými než mezi novými vozy. Dnes vám představíme tři spolehlivé modely, jejichž nákupem rozhodně neprohloupíte.

Mercedes Třída C320 CDI (W204)

O generaci starší modely W203 se mezi motoristy těšily velké oblibě, ale generace W204 svého staršího sourozence ještě předčila. Třílitrový šestiválec s výkonem 224 koní je sice poněkud hlučnější, posádka vozu jej ovšem díky kvalitní zvukové izolaci téměř neslyší. Sedmistupňová automatická převodovka šlape jako hodiny a spotřeba kolem 8 litrů na 100 kilometrů je u podobného auta více než přijatelná. Drobnou vadou na kráse je, že motor se může při špatné údržbě zadírat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

BMW 330d E46

Takhle klasika z dílny BMW nemůže na našem seznamu chybět. Třílitrový motor, který tenhle Bavorák pohání, má pověst precizního a nezničitelného stoje. Jedinou slabinou jsou klapky v sacím potrubí, které lze jednoduše vyměnit za nové. Nejlépe se osvědčily modely vyráběné mezi lety 2004 a 2010. Ty mají výkon 204 koní a spotřebu kolem 8 litrů na sto kilometrů. Rychlostní rekordy sice s tímto BMW lámat nebudete, ale hravě s ním najezdíte i statisíce kilometrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Citroën C5 II 3,0 HDI

Citroën se podobně jako jiné francouzské automobilky na dieselová auta se silnými motory nezaměřuje, tentokrát ale udělal výjimku a na trh poslal velmi zajímavý výkonný třílitr. Auto má pod kapotou 240 koní, a přesto je relativně úsporné – na překonání stokilometrové vzdálenosti potřebuje jen 8 litrů nafty. Jen pozor na klikovou hřídel, která je podle statistik autoservisů velkou slabinou jinak spolehlivého auta. S dobrým servisem vám ale bude tento Citroën sloužit ještě dlouhá léta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění