Vybíráme ojeté SUV do 200 tisíc. Vybrali jsme tyto vhodné vozy

                   

Mít rozpočet 200 tisíc korun a poohlížet se po kvalitním ojetém SUV? Pro někoho se to zdá jako nadlidský úkol, ale realita je taková, že s těmito požadavky lze vybrat řadu solidních vozů. Které patří do kategorie, se kterými neuděláte chybu. Podívejte se s námi na přehled možností, které nezklamou.

Honda CR-V

Jeden z celosvětově nejprodávanějších vozů vůbec. Tak můžeme označit model Honda CR-V. My máme na mysli jeho třetí generaci, u které může být náš cenový limit v pohodě dostačující. Vzhledem k popularitě vozu lze narazit na řadu různých variant, které se liší jak rokem výroby, tak i výbavou a cenou. Vůz je navíc spojen s onou typickou japonskou spolehlivostí, pro kterou stoupá jejich popularita. Vhodná volba je koupě modelu s benzínem pod kapotu, která uspokojí jak po stránce jízdní dynamiky, tak i dlouhodobé spolehlivosti. Dostačujícím výkonem pro tento vůz může být 140 – 150 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Dacia Duster

Možná jste se této automobilce vždy vysmívali za její přístup. Fakt je takový, že Dacia Duster, dost možná bude ten vůz, který si koupíte. Proto se mezi naše doporučení dostala i první generace populárního vozu, na který vám vašich 200 000 Kč bude stoprocentně stačit. Už jako nový vůz se tato Dacia prodávala velmi levně. Proč? Jelikož jde o auto, které je jednoduché. To se podepisuje jak na jeho příznivé ceně, tak hlavně na tom, že není moc věcí, které by se pokazily. Pokud vybíráte vhodnou motorizaci, doporučujeme naftu o objemu 1,5 litru s výkonem 105 koní, popřípadě benzinovou jednotku 1,2 TCe.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

BMW X3

Pokud místo Dacie chcete mít v garáži přece jenom něco prémiovějšího, jděte do BMW X3. Konkrétně model s označením E83, který se vyráběl v letech 2003 – 2010. S vaším rozpočtem sice půjde spíše o starší kousek, ale to mu nijak neubírá na kvalitě a spolehlivosti. Vhodnou volbou bude model s naftovým motorem pod kapotou, s výkonem 143 až 286 koní, což znamená možnost výběru jak pro rozvážnějšího řidiče, tak pro toho, kdo bere jízdu jako zážitek. K tomu všemu můžeme přidat i pohon xDrive, díky kterému zvládnete s tímto vozem i méně náročný terén.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články