Vybíráme sportovně laděné ojetiny s cenou jen lehce přesahující 100 tisíc

i Zdroj fotografie: Volkswagen
                   

Najít za 100 tisíc slušnou ojetinu, není zase až tak těžký úkol. Co ale v případě, že nemá jít o žádné obyčejné auto, ale má se jednat o vůz se sportovnějším charakterem? O takový, který nabídne slušný výkon a o zajímavé jízdní vlastnosti a také zážitky s ním nebude nouze?

Pokud jste při výběru zaměřeni spíše tímto směrem, podívejte se na tipy, které jsme pro vás připravili.

Ford Fiesta ST Mk6

V naší cenové kategorii se nachází také Ford Fiesta ST Mk6. Pokud jste tento vůz měli zafixovaný jako spíše jako stylový dopravní prostředek do města, nezapomínejte na to, že existuje i verze s dvoulitrovým motorem pod kapotou. Ta má výkon 150 koní a na stovku vůz zrychlí za 8,5 sekundy. Není to sice až tak ohromující parametr, ale sportovní charakter tomuto autu rozhodně upřít nelze.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Renault Clio II Sport

Pro mnohé nenápadné Clio může být také dobrou volnou v případě zájmu o vůz se sportovnějším charakterem, za který nebude třeba dát více než 120 tisíc. Řeč je o modelu Renault Clio Sport, konkrétně o druhé generaci tohoto vozu, který možná nezaujme svým designem, ale pokud jde o motor, rozhodně by neměl zklamat. Pod kapotou totiž najdete dvoulitr, který generuje výkon 182 koní. Dodejme, že jde o jednotku F4R, která má velmi dobré hodnocení jak co do parametrů, tak do odolnosti a životnosti. Navíc samotná údržba také není nic složitého.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Toyota MR2

Že se v tomto případě jedná o auto se sportovnějším charakterem, to je patrné už na první pohled. Generace vozu Toyota MR2  z let 1999 – 2003 se totiž skvěle hodí na léto, pro milovníky jízdy bez střechy. Centrálně umístěný motor s výkonem 140 koní, který svůj výkon přenáší na zadní kola, je v kombinaci s lehkým vozem vážícím pouze 1050 kilogramů skvělou vstupenkou k velmi zábavné jízdě, nikoliv jenom v době horkého léta.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Toyota Celica T23

I tady je na první pohled celkem jasně patrné, že více než na praktičnost je toto auto na zábavu a sportovnější zážitek z jízdy. Model Toyota Celica označená kódem T23 je zajímavým vozem, který se dá pořídit za poměrně slušnou cenu, která nepřesahuje zmíněný rozpočet. Za tyto peníze se můžete projíždět ve sportovně vypadajícím autě, které má dík motoru o objemu 1,8 litrů schopnost disponovat solidním výkonem 192 koní.

iZdroj fotografie: Toyota
ZDROJ FOTOGRAFIE: NetCarShow

VW Golf GTi IV

Volkswagen Golf je v Evropě populárním vozem, což potvrzuje jak prodejnost, tak i různé karosářské a další verze daného modelu. My se zaměříme na čtvrtou generaci s označením VW Golf GTi. Tady už je celkem jasné, že o sportovní charakter auta nebude nouze. Stačí jenom zjistit, jaký motor má vybíraný vůz pod kapotou. Může se jednat o motor V5 o objemu 2,3 litru a výkonu 170 koní, nebo dokonce o variantu VR6 s motorem s objemem 2,8 litru a výkonem 204 koní.

iZdroj fotografie: Volkswagen
ZDROJ FOTOGRAFIE: NetCarShow
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články