Vybíráme tažné zařízení

                   

Blíží se doba dovolených. Pokud jezdíte na prázdniny vlastním autem, může se vám hodit tažné zařízení, na které připojíte vlek či nosič na kola.

Výbava na dovolenou

Patříte-li mezi aktivní „dovolenkáře“, na prázdniny rozhodně nevyrazíte nalehko, že? U objemnějších věcí je ovšem problém, kam s nimi. To platí zejména pro kola, která se dříve vozila na vlecích, dnes již existují skladnější nosiče kol. V každém případě potřebujete tažné zařízení. Nabídka je pestrá. Víte, jak se v ní orientovat?

Tažné zařízení podle typu auta

V tomto segmentu existuje mnoho produktů, stačí si do vyhledávače na internetu zadat jednoduše „tazne zarizeni“. V nabídce se vám objeví pevná tažná zařízení, jež budete mít na vozidle stále. Můžete ovšem zvolit i odnímatelná tažná zařízení více na tazne-rameder.cz, dle potřeby pak můžete „kouli“ sundat. Tento produkt si pochvalují zejména ti, kteří si nezvyknou na přidaný prvek a při couvání často nabourají. Obchody v tomto segmentu často nabízí i příslušenství k tažným zařízením, pro vás pak bude hračka namontovat tento užitečný doplněk vozidla. Zařízení se vybírají podle typu vozidla, stačí vědět např. jaké má tažné zařízení seat leon apod.

Jak vybrat nosič kol na tažné zařízení?

Velmi úsporné. Nosič na kola na tažná zařízení se jednoduše připevní k zadní části vozidla a můžete směle vyrazit vstříc dovolené. Nosič kol na tažná zařízení se vybírá především podle nosnosti. A také zohledněte délku jízdy. Jestli hodláte projet Evropu, doporučujeme zakoupit kvalitnější nosič na kola, protože nikdy nevíte, na jaký terén narazíte. Složitá cesta, díky níž se otřásá celé auto, může uvolnit méně stabilní kola. Na českých dálnicích toto spíš nehrozí, s troškou trpkého humoru bychom mohli i konstatovat, že na stojící kolony vystačí opravdu základní nosič na tažná zařízení, protože pokud kolo spadne, stihnete jej v klidu nasadit zpět, než popojedete.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná