Vybrali jsme nejlepší kompaktní diesely s cenovkou do 120 tisíc

                   

I když v Evropě zuří boj proti naftovým motorů, je stále mnoho lidí, kterým se hodí nejlépe. Pro jejich spolehlivost, ale také pro jejich nízkou spotřebu. Pokud vybíráte naftovou ojetinu a vaším limitem je 120 000 Kč, toto jsou auta, která patří mezi to nejlepší.

Ford Focus II 1.6 TDCi

Druhá generace vozu přezdívaného „FoFo“ se vyráběli od roku 2004 do roku 2011. Zaujme nejenom svým povedeným designem, ale i celkem slušným výkonem. Ford Focus II 1.6 TDCi je k dispozici jako tří nebo pětidvéřový hatchback, stejně jako combi varianta, kterou ocení hlavně rodiny.

Fiat Bravo II 1.6 MultiJet

Zajímavé auto, které potěší jak příjemným designem, tak i celkovou kvalitou karoserie, která dobře odolá korozi. Auto se vyrábělo od roku 2007 do roku 2014 a nabídlo řadu možných motorizací. My jako jednu z nejlepších doporučíme verzi Fiat Bravo II 1.6 MultiJet. K tomu všemu přidejme i možnost bohaté výbavy a jde o jistě povedené naftové auto.

Lancia Delta III 2.0 JTD

U nás nejde o nijak rozšířené auto, a tak se může stát, že na něj v bazarech až tak nenarazíte. Pokud byste však natrefili na model Lancia Delta III 2.0 JTD, určitě se o něj zajímejte. Třetí generace se vyráběla v rozmezí let 2008–2014. Auto zaujalo především prostorným interiérem i na svou dobu celkem špičkovou výbavou.

Renault Megane III 2.0 dCi

Populární francouzské auto, jehož třetí generace se vyráběla v letech 2008 až 2015 ve verzi tří a samozřejmě pětidvéřové. Renault Megane III 2.0 dCi zaujme celkově odolnou karoserií i dobrým zpracováním, nebo pohodlím. Opomíjet nelze ani celkově dobrý výkon naftové motorizace, která kromě spolehlivosti umí nabídnout také příjemnou spotřebu.

Kia Cee’d I 1.6 CRDi

Korejská Kia je stále populárnější. Jak v segmentu nových vozů, tak ojetin, kde se jenom potvrzuje celková kvalita. Kia Cee’d I 1.6 CRDi je naším dalším tipem. První generace vyráběná v letech 2006–2012 je autem, se kterým nelze udělat chybu. Stále skvěle vypadá, je kvalitní a nabízená motorizace by měla plně vyhovovat většině řidičů.

Škoda Octavia II 1.6 TDI

Na závěr něco, co nesmí chybět. A to Škoda Octavia II 1.6 TDI, která je na tuzemském trhu stále velkým hitem. Výkon 105 koní by měl plně dostačovat běžnému použití, během kterého nelze opomenout ani příjemně nízkou spotřebu, nebo bezporuchový provoz. Jak pohonné jednotky, tak i samotného auta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články