Vybrali jsme nejlepší pick-upy v různých cenových hladinách

                   

Pick-up je velmi populární auto hlavně ve Spojených státech. Důvodem obliby je především jeho velká praktičnost. U nás sice tento typ vozů nemá takovou popularitu, ale jsou lidé, kterým přijde vhod. Hlavně pro velikost korby, díky které lze převážet téměř cokoliv, mnohdy i v náročném terénu. Pokud jste v situaci, že se po tomto tipu vozu poohlížíte, podívejte se s námi na možnosti, jaké máte. A to v různých cenových hladinách.

Do 150 000 Kč

Pokud je váš rozpočet značně omezený a máte k dispozici částku do 150 000 Kč, je celkem jasné, že na nový model mít nebudete. Bude třeba držet se v kategorii ojetin. Zde jsou však k dispozici celkem zajímavé kousky, které nezklamou. Příkladem takových vozidel je třeba Ford Ranger, dále Mitsubishi L200, nebo také Nissan Navara D22. Vzhledem k ceně je samozřejmě nutné počítat s tím, že při výběru je nutné udělat řadu kompromisů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Do 200 000 Kč

Pokud je váš cenový limit dvě stě tisíc korun, můžete se zaměřit například na Nissan Navara D40, který již nabídne více, než v předchozí kategorii doporučená D22. Také by váš rozpočet mohl stačit na nezničitelný vůz Toyota Hilux. Zde ale počítejte spíše s tím, že za tuto cenu pořídíte opravdu zrychtované vozy. Osvědčenou volbou v této kategorii může být také Mitsubishi L200 čtvrté generace, na které vám tento rozpočet bude spolehlivě stačit. Najít se však dá také stylový Ford F-150. Dostupnost je na našem trhu ale spíše horší.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Do 250 000 Kč

V této cenové hladině je rozhodně osvědčenou volbou již jednou zmíněný Nissan Navara D40. Tentokrát však již máte jistotu celkem zachovalých a kvalitních modelů, u kterých budete mít jistotu, že vám ještě dobře a dlouho poslouží. V případě že se vám povede narazit také na ucházející a kvalitní Ford Ranger, může to být taktéž slušná volba. Na mysli máme třetí generaci tohoto známého pick-upu. Též už se lze přiblížit i k nabídkám na Dodge Ram, popřípadě Chevrolet Silverado nebo GMC Sierra. Tady však bude třeba udělat určité kompromisy, hlavně pokud jde o stáří a pokud jde také o technický stav.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Do 300 000 Kč

Zde už můžete sáhnout po tom, co je pro mnohé ze symbolů nezničitelného pick-upu. Máme na mysli vůz Toyota Hilux, a to konkrétně generace vozu vyrobené po roce 2005. V tomto směru jde o velmi dobrou volbu, jelikož kvalitu těchto auto potvrzuje historie, i celá řada různých novinářských testů. I když lze zabrousit i do nabídky Nissanu, Fordu a Mitsubishi, ale Hilux bude určitě nejlepším řešením.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Do 350 000 Kč

Pokud je váš rozpočet takto vysoký, otevírají se vám další možnosti. A to nejenom v tom, že se můžete poohlédnout po novějších a technicky lepších již několikrát zmíněných vozech. Sáhnout můžete také po modelu Dodge RAM čtvrté generace, který je vyrobený po roce 2008. S tímto rozpočtem lze sehnat tento vůz v celkem slušném stavu, s dobrým nájezdem. Nijak špatnou volbou však nemusí být ani vůz Isuzu D-Max‎, s poměrně zajímavým rokem výroby, což znamená i ve slušném stavu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články