Vybrali jsme ojetinu za 150 tisíc pro rodinu, do města, i na pravidelné cestování

                   

Koupit si nové auto je pro mnohé nedosažitelným cílem. Hlavně pokud jde o ceny, pokud chceme auto s nějakou slušnou motorizací a výbavou. Proto se řada lidí raději poohlíží po ojetinách. Jste-li na tom stejně a máte v tuto chvíli rozpočet stanovený kolem 150 tisíc korun, máme pro vás k dispozici několik tipů, ze kterých lze vybírat. A to napříč segmenty.

Rodinná auta

Pokud plánujete koupit ojetinu, která by dobře sloužila celé vaší rodině, která by se do ní i se zavazadly pohodlně vešla, nemusí to být žádný nadlidský úkol. Právě naopak. I s cenovým limitem 150 tisíc korun se dají vybrat zajímavé kousky. Jedním z takových může být Citroen C5, konkrétně druhá generace vyráběná do roku 2010. Chybu neuděláte, pokud sáhnete po dvoulitrovém benzinovém motoru, který je u tohoto vozu osvědčenou volbou. Kladem auta je i slušná výbava.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Druhým naším tipem bude Ford Mondeo třetí generace. Auto vyráběné do roku 2011 má také co nabídnout a v této cenové hladině rozhodně není nijak špatnou volbou. Z motorizací určitě dvoulitrový benzin, nebo osvědčený turbodiesel. Kromě jízdních vlastností vás auto zaujme svým velkým prostorem.

Třetím dobrým tipem bude francouzský Peugeot 508 první generace. Vhodný bude pro toho, kdo hledí po dieselových motorech. Dvoulitrová nafta v tomto případě nezklame. K tomu přidejme i celkovou pohodlnost vozu a dobrou výbavu. A tak nemůžete být zklamáni.

Městská auta

Ne každý potřebuje nutně autem vozit svou rodinu a tak hledá prostorný praktický vůz. Řada z nás potřebuje auto ne ježdění do práce, často ucpaným městem. S budgetem 150 tisíc se dá pořídit několik celkem slušných ojetin. Mezi jednu z takových zařaďme třeba mladoboleslavský model Škoda Citigo, který po letech ukazuje svou spolehlivost a kvalitní konstrukci. Velkou praktičnost sice nečekejme, ale to je u městských vozů pochopitelné.

Druhým naším tipem může být Honda Jazz. Auto z let v rozmezí 2008 – 2010. I tady nadchne hlavně minimální poruchovost modelu, i pokud jde o motorizace. Nezklame ani varianta o objemu 1,2 litru, tak verze o objemu 1,3 litrů. A po sklopení sedadel se do něho vejde i nějaký ten větší náklad.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Třetím naším možným tipem v této kategorii bude Citroen C3. Na to, že se jedná o starší ojetinu, dokáže mnohé stále nalákat na svůj lehce nadčasový design. K tomu přidejme i dobrou spotřebu a i když výkon u některých motorizací nemusí zcela vyhovovat, tak do města to zkrátka stačí.

Pohodlné sedany

Pokud máte v plánu jezdit delší trasy a mít k tomu auto, které bude k něčemu vypadat, bude pohodlné a také prostorné a tím i dostatečně praktické, může vám 150 000 Kč také stačit na několik osvědčených vozidel. Jedním z nich je Volvo S80 z let 2004 – 2008. Nejenom, že přijde vhod vyhlášená bezpečnost značky, ale také i celková elegance provedení a kvalitní zpracování. Pokud zvolíte diesel o objemu 2,4 litru, rozhodně chybu neuděláte.

Honda Legend je naším druhým tipem. Mnohými často opomíjené auto, vyráběné v letech 1995 – 2004. Se svým cenovým limitem na něho bez problémů dosáhnete, a navíc nebudete litovat. Vyhlášená japonská spolehlivost se v tomto případě projeví v plné míře.

Třetím možným tipem v této kategorii je Peugeot 607, který vás dokáže upoutat už svým vzhledem, a tedy i velikostí, pohodlností a prostorností. Pokud sáhnete po verzi s benzinovým motorem o výkonu 136 koní, bude to pro daný vůz nejenom dostatečné, ale pro vás se bude jednat i o spolehlivou volbu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění