Vybrali jsme ojetiny, kterým se nová auta za stejnou cenu nemohou rovnat

i Zdroj fotografie: iStock.com
                   

Mít něco přes půl milionu a jít si koupit nové auto – to je plán mnohých lidí. Ti ale po chvíli zjistí, že jejich vybraný vůz v mnoha ohledech nemusí splňovat to, co by chtěli. Hlavním problémem může být jak to, že auto nebude mít dostatečnou a požadovanou výbavu, tak to, že ani s motorizací na tom nebude úplně dobře. Mnozí proto raději zamíří do segmentu ojetin, kde lze se stejným rozpočtem najít hodně parády. Jaké vozy přijdou vhod, pokud máte v kapse 600 tisíc a místo nového vozu chcete solidní a špičkový ojetý vůz? Tito kandidáti jsou správnou volbou.

Dodge Challenger

Co získáte v segmentu nových vozů za částku 600 tisíc korun? Obvykle spíše průměrný motor, na kterém se podepsal downsizing. Anebo můžete sáhnout do segmentu ojetin a koupit si Dodge Challenger. Legendární a stylové auto, ze kterým se na silnici každý ohlédne. Tím si můžete být stoprocentně jisti. A co je pod kapotou? Samozřejmě něco solidního, a to motor V8 o objemu pět litrů, nebo to může být motor V6. O tom si nová auta mohou nechat jenom zdát. Je sice pravdou, že tato ojetina má už několik let naježděno, ale stále nijak výrazně neztrácí na svém stylu, ani na své hodnotě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Volvo XC60

Pokud raději něco praktičtějšího, co vám může parkovat u rodinného domu a do čeho se pohodlně naskládá celá vaše familie při cestě na výlet, zkuste Volvo XC60. Populární auto, které nenadchne jenom svou vyhlášenou bezpečností, ale zaujme také svým komfortem, kvalitou provedení a zapomínat nelze ani na praktičnost. Navíc toto SUV velmi dobře vypadá a se svým cenovým limitem dokážete najít opravdu velmi dobré kousky, které nezklamou jak stavem, tak svou výbavou. Logicky nabídnou více, než řada nových aut ve stejné cenové relaci.

iZDROJ FOTOGRAFIE: CarPixel.com

BMW řady 2 Active Tourer

Pokud máte určitou slabost spíše pro německé značky, nelze v našem výčtu zapomenout na jednu vyhlášenou, hlavně pro svou kvalitu. Ano, je to BMW řady 2 Active Tourer. Slušně vypadající auto, které zaujme i svým kvalitním provedením, výbavou, komfortem a praktičností. Jako auto na běžné ježdění opět solidní volba, která hravě s rozpočtem 600 tisíc předčí celou řadu novinek, které pro nás mají připravené autosalony.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články