Vybrali jsme výkonná, spolehlivá a levná naftová auta z druhé ruky | AutoŽivě

Vybrali jsme výkonná, spolehlivá a levná naftová auta z druhé ruky

Výkonné dieselové motory jsou v porovnání s těmi benzinovými o poznání úspornější, proto se čím dál častěji prosazují i u sportovně laděných vozů. Na závodní okruhy se taková auta těžko podívají, pomalejší akcelerace je v tomto ohledu příliš velkým hendikepem, na silnici však běžnému řidiči poslouží skvěle. Naopak výhodou naftových motorů je jejich delší životnost. Dnes vám představíme trojici dieselových aut, která se vyplatí koupit z druhé ruky. Za málo peněz v tomto případě dostanete hodně muziky.

ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Alfa Romeo 159 2,4 JTD

Vizuálně atraktivní italský krasavec skrývá pod kapotou skvělý pětiválcový motor. Ten má výkon 210 koní a z nuly na sto se rozjedete za 8 vteřin, což je u dieselového auta skvělá vizitka. Průměrná spotřeba této Alfy Romeo je lehce přes 8 litrů nafty na 100 kilometrů. Modely vyrobené po roce 2007 se navíc mohou pochlubit prakticky bezporuchovým provozem a mohou vám sloužit ještě dlouhá léta. Odborníci pak doporučují model s automatickou převodovkou.

ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Audi A4 B7 3.0 TDI

Pokud si vybíráte levný, ale spolehlivý ojetý dieselový vůz, rozhodně by vaší pozornosti neměla uniknout tato Audina s třílitrovým šestiválcem. Z nuly na sto zrychlí ještě rychleji než Alfa Romeo z předchozího odstavce, o něco výkonnější motor je pak vykoupen trošku vyšší spotřebou kolem 9 litrů na 100 kilometrů. Modely vyrobené po roce 2005 se mohou pochlubit 233 koňmi pod kapotou, a právě po nich byste se měli v případě zájmu poohlížet.

ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Peugeot 407 3.0 HDI

Francouzská auta nejsou příliš proslulá kvalitními dieselovými motory a tento model od Peugeotu je jedním z prvních úspěšných pokusů o nápravu. Třílitrový motor má u tohoto auta solidní výkon 240 koní se spotřebou jen lehce přes 8 litrů nafty na 100 kilometrů. Peugeot 407 zaboduje hlavně u fanoušků francouzského designu a nedbalé elegance vozů se lvem ve znaku.

84 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 76 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Svět nemá dost lipidů na výrobu vakcín
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů