Video: Vybržďovat kamion, když ve vedlejším pruhu jede policie, opravdu není chytrý plán

Agresivita na silnicích může mít spoustu podob. Jednou z nich je klasické vybržďování, kterým se řidiči snaží vytrestat někoho, kdo podle nich nejel tak, jak má.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kamiony na silnicích nejsou u řidičů osobáků populární. Obzvlášť, když se začnou předjíždět a jedou podobnou rychlostí, trvá to dlouhé minuty, při kterých začínají téct nervy. A stoupá agresivita. Mohl se o tom přesvědčit i řidič nákladního vozu na jedné z francouzkých dálnic. I když není zcela jasné, co incidentu předcházelo.

Do srážky chyběly centimetry

Kamera v kamionu zaznamenala, jak ji předjel Ford. Řidič v kabině ale už předtím, než Ford vjede do záběru, troubil a nadával. Těžko říct z jakého důvodu, ale je možné, že to bylo právě proto, že se na něj nervózní řidič Fordu lepil nebo troubil kvůli například pomalému předjíždění.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve chvíli, kdy se Ford zařadí před kamion do pravého pruhu, citelně sníží rychlost, aby řidiče nákladního vozidla donutil hodně zpomalit. Od srážky oba vozy dělily jen centimetry. A jadrné reakce řidiče kamionu zaznamenalo video. Každopádně šlo o velmi nebezpečnou situaci.

Trest přišel vzápětí

Agresivní řidič Fordu si ale nevšiml, že v sousedním pruhu jedou policisté na motocyklech. Ti si nebezpečného chování řidiče všimli a okamžitě zareagovali. Přikázali mu, aby je následoval na odstavné místo. Tam jistě za vybržďování kamionu přišla minimálně hodně drahá pokuta.

Videozáznam ještě zachytil, jak řidič Fordu ve chvíli kdy mu policie dala pokyn, aby ji následoval, vystrčil ruku z okénka vozu a gestikuloval pravděpodobně směrem k řidiči kamionu. Agresor z Fordu za to, že kamion vybrzdil, určitě nečekal tak rychlý trest v podobě nepříjemného setkání s policisty.

Setkali jste se s vybržďováním na českých silnicích?

Zdroj: Dashcam Driving Daily

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování
adbz.cz
adbz.cz
Sýr nakupuju ve slevě do zásoby. Vím totiž, jak prodloužit jeho trvanlivost o několik týdnů