Vyčerpání paliva z nádrže jde i bez natahování ústy. Stačí PET lahev

                   

Každý už někdy potřeboval dostat palivo ze své nádrže pryč. Třeba ve chvíli, kdy natankoval špatné, nebo ve chvíli, kdy potřeboval pár litrů benzínu do sekačky, nebo v situaci, kdy pomáhal jinému motoristovi v nouzi. Řada lidí samozřejmě zná onen klasický způsob. Vložit hadičku, natáhnout ústy a je hotovo. Tento postup je ale poměrně nebezpečný, jelikož se palivo obvykle dostane do úst a může být pro naše tělo rizikové.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Imgur

Existuje i bezpečný způsob

Pokud nechcete riskovat to, že se vám benzín nebo nafta dostane do úst, existuje i jednodušší způsob, jak palivo z nádrže přečerpat. A je jedno, za jakým to má být účelem. Stále budete potřebovat klasickou hadičku, ale k ní ještě jednu věc. A tou věcí je obyčejná PET lahev, jakéhokoliv objemu. Dnes se v ní prodávají různorodé nápoje, takže sehnat ji nebude až tak velký problém.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Imgur

Vyrobte si, co bude potřeba

Když máte hadičku i PET lahev, můžete se pustit do výroby vašeho udělátka na přečerpávání paliva z nádrže. Hadičku je třeba rozdělit na dvě části. Jedna bude v ústí PET lahve a druhou část strčíte do díry vytvořené na dně lahve. Je třeba dané prostor důkladně utěsnit, aby nedocházelo toho, že se bude palivo nebo vzduch dostávat těmito drobnými netěsnostmi ven.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Imgur

Můžete jít na to

Když máte vše připraveno, lze se pustit do zkoušky vašeho zařízení. Jeden konec hadičky, ten co vede ze dna PET lahve, vložte do nádrže auta, popřípadě třeba do kanystru nebo jiné nádoby. Druhý konec hadičky by měl být, dle pravidel samospádu pod ústím konce, co je v tekutině. A potom už stačí jenom výpusť ucpat prstem zmáčknout PET lahev a vytvořit podtlak. Následně uvolnit a v tu chvíli by mělo dojít k tomu, že se palivo nebo jiná tekutina sama nasaje a bude proudit přesně tam, kam je potřeba. Jednoduše, bez rizika z toho, že spolknete jakoukoliv nebezpečnou tekutinu, která může ohrozit vaše zdraví.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články