Vymyslel vychytávku na SPZ, jak se vyhnout placení pokut z radarů a dálniční známce. Policie ho zatkla při osudové chybě

Někteří řidiči hledají způsob, jak se vyhnout placení mýtného nebo pokut. Instalují do svých vozů různé vychytávky, které jim možná chvíli fungují, ale časem je trest nemine.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Vypadá to jako z akčního filmu, kde hlavní hrdina přepíná pomocí jednoho tlačítka své registrační značky. Stejně se asi cítil i řidič z americké Floridy, který se chtěl vyhnout placení mýtného. Rozhodl se do svého automobilu instalovat zajímavou vychytávku. Nápad to byl možná dobrý, ale jen do chvíle, kdy udělal osudovou chybu a byl přistižen při činu.

Zajímavý nápad řidiče

Snaha vyhnout se pokutě nebo placení mýtného může některé řidiče vést k zajímavým nápadům. Řidič na Floridě si nainstaloval do svého auta mechanismus, který stisknutím tlačítka na dálkovém ovládání zakryje pomocí roletky registrační značku. Byl to možná dobrý nápad, ovšem jen do doby, kdy ho nachytala policie.

iZdroj fotografie: Pexels

Osudová chyba řidiče

Nějakou dobu to opravdu fungovalo, a dokonce mu to i procházelo. Jednoho dne ale udělal osudovou chybu, které může jen litovat. Při nájezdu na placený úsek jako vždy spustil roletku, ale bohužel přímo před zraky policistů. Ti neváhali a automobil ihned zastavili. Řidiče zatkli a obvinili za jízdu v neoznačeném vozidle. Jeho příběh byl odvysílán i v televizi. Pravděpodobně jako odstrašující případ pro ostatní řidiče se stejným nápadem.

Zakrytí SPZ

I vy si můžete pořídit tento mechanismus do svého automobil. Dá se sehnat za pár tisíc na internetu. Ovšem tato sranda vás může stát hodně peněz a velký průšvih. Za to vám to opravdu nestojí. V USA snímají kamery zadní registrační značku, u nás snímají automobil zepředu, kde kamery většinou zaznamenají i obličej řidiče.

iZdroj fotografie: Pexels

Nápady, jak se vyhnout pokutě nebo placení mýtného, jsou dobré jen do té doby, dokud vás policie neodhalí. Když už vás načapají, tak musíte počítat s trestem. Vždy je tedy lepší se chovat vzorně, dodržovat pravidla silničního provozu a jezdit s dálniční známkou. Cítit se jako hrdina z akčního trháku je možná fajn, ale za jiných okolností a situací.

Jaké znáte zajímavé po domácku vyrobené legální automobilové vychytávky?

Zdroj: ABC Action News

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články