Výkon nejde pod 300 koní, přesto je koupíme v bazarech za slušnou cenu

                   

Aktuální éra downsizingu dělá mnohým vrásky na čele. Nejenom, že se stále snižuje objem motorů, ale ani jejich výkony nejsou, co bývaly. Kdo chce výkon, musí si buď hodně připlatit, hledat mezi ojetinami. My jsme vybrali ty, které výkonem nejdou pod 300 koní a jejich cena je více než příznivá.

Audi A8

Při hledání výkonné ojetiny rozhodně nezklame známá limuzína s označením Audi A8. Máme na mysli druhou generaci vozu, vyráběnou v letech 2002 – 2009. Konkrétním modelem, který nezklame milovníka slušných výkonů, je verze s motorem 4.2 TDI. Nejenom, že se motorizace postará o slušné zrychlení i dobrou maximálku, ale ve voze tohoto typu můžete očekávat i parádní výbavu, stejně jako špičkové materiály a maximální jízdní komfort. Toto Audi má i po letech co nabídnout.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Audi press materials

Mercedes-Benz třídy S

Nijak drahý rozhodně nebude ani Mercedes S-Class. Konkrétně model s označením W220. I když původně nemělo auto úplně kvalitní karoserii, s faceliftem přišla její vylepšená ochrana proti korozi. S pětilitrovým motorem pod kapotou získáte výkon 306 koní. Stejně jako u Audi, tak i v tomto případě dostáváte navíc skvělé pohodlí během jízdy, rozsáhlou výbavu a příjemně zpracovaný interiér.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Mercedes-Benz digital archive

Opel Vectra C

Ano, i známý Opel Vectra může nabídnout výkon atakující 300 koní. Konkrétně tomu bude v případě verze označené jako OPC, jejíž výkon je díky motoru V6 o objemu 2,8 litrů přesně 280 koní. Je to sice lehce pod naším limitem, ale jelikož auto dokázalo zrychlit na stovku za 6,3 sekundy, až tak to rozhodně nevadí. Kromě toho, že vůz vyráběný v letech 2002 – 2008 lze pořídit jako sedan, existovaly i varianty combi, určené pro toho, kdo kromě výkonu hledá i praktičnost.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Volkswagen Passat

V Evropě velmi populární vůz, který je v bazarech hodně žádaný. Naše doporučení směřuje ke generaci označené jako B6 která se vyráběla od roku 2005 – 2010. Vrcholnou motorizací je varianta označená jako R36, kdy mluvíme o motoru s objemem 3,6 litrů s přímým vstřikováním paliva, který dokáže nabídnout výkon 300 koní a točivý moment 350 Nm. Z nuly na sto to zvládne Passat za 5,6 sekundy. K tomu slibuje dobrý jízdní komfort a také solidní výbavu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články