Vypadá běžně, ale existovala jen necelá stovka kusů. Jeden je na prodej

                   

Vůz s označením Audi S6 C4 není sám o sobě nijak zvláštním a výjimečným autem, o které by se měli sběratelé zajímat. Z tohoto základního modelu však vychází verze Audi S6 Plus. A tady už mluvíme o limitované edici, jelikož modelu v tomto provedení se vyrobilo jenom 952 kopií. A to není jediný unikát. V karosářské verzi sedan jich bylo jenom 97. Takové auto už je zcela logicky naprosto výjimečné. A jedno takové se aktuálně prodává v aukčním domě RM Sotheby.

Poslední vůz opustil výrobu v roce 1997

Generace Audi S6 C4 se vyráběla jenom po 4 roky. Poslední kopie tohoto modelu opustily brány výrobních linek v roce 1997. Pokud se zaměříme na prezentovanou prodávanou kopii Plus ve verzi Sedan, tak ta byla vyrobena o rok dříve, a to v roce 1996. Důvodem výjimečnosti daného vozu je právě označení Plus, které mělo symbolizovat, že auto mělo oproti klasicky vyráběné verzi něco navíc.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Unikátní motor pod kapotou

Audi S6 Plus se může pyšnit především zcela unikátní motorizací. Pod kapotou totiž najdeme motor V8 o objemu 4,8 litrů. A to je výrazný posun kupředu od klasické sériové varianty, kde také nebylo nic špatného, ale pětiválec o objemu 2,2 litrů na toto V8 zkrátka nedostačuje. Motorizace verze Plus dokáže vozu nabídnout ohromujících 326 koní, díky kterým zvládne toto Audi zrychlit z nuly na stovku za 5,6 sekundy.

Řada dalších úprav

Nešlo jenom o to dát do verze Audi S6 Plus lepší a výkonnější motor. Auto mělo nabídnout sportovnější charakter po všech stránkách. A tak byla inovována také převodovka, auto dostalo výrazně tužší naladění podvozku, stejně jako nechyběly lepší a pochopitelně i účinnější brzdy.

Dále se nezapomínalo ani na výbavu, hlavně potom v interiéru. Unikátem byla například elektricky ovládaná sedadla, stejně jako potažení kůží, nebo i modrá Alcantra. Toto vše dohromady dělalo z Audi S6 Plus skutečný skvost. Zvláště, když se jednalo o velmi limitovaný sedan.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Je na prodej

Audi S6 Plus Sedan je aktuálně na prodej a případní zájemci spolu budou soupeřit formou aukce, která potrvá až do června. Těžko nyní odhadovat, za kolik se vůz vydraží, ale podle aukčního domu je celkem reálné, že by se finální cena mohla zastavit na rozmezí 40 – 60 tisíc euro. To je k současnému kurzu přes 1,5 milionu korun českých. Vypadá to jako vysoká suma, ale je třeba počítat s tím, že toto limitované Audi může být i celkem slušnou investicí do budoucna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články