Vypadají klidně, ale ve skutečnosti jsou ženy za volantem agresivnější

                   

Obecně se o ženách říká, že jsou za volantem spíše klidnější a také rozvážnější. To platí, ale jenom takzvaně v ideálních podmínkách. A ty neexistují vždy. Pokud dojde na nějaký problém, dochází k tomu, že se žena za volantem zcela změní. Díky tomu můžeme říci, že mohou být rázem agresivnější, než muži.

Studie hovoří jasně

Všechna tato data jsou potvrzena britskou studií, která jasně hovoří o tom, že žena jsou za volantem, v některých situacích opravdu agresivnější, než řidiči-muži. Průzkum byl prováděn mezi tisícovkou řidičů a řidiček v Británii a přináší tak zajímavé a pro někoho také velmi překvapivé výsledky.

Co ženy za volantem dělají?

Průzkum ukazuje, že ženy jsou obecně horšími řidičkami než muži, a to o celých 12 procent. Dále průzkum naznačuje, že jim není ani nijak cizí různé gestikulování, křičení a podobné projevy. I zde je větší šance že něco podobného bude za volantem dělat žena, nikoliv muž.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Zajímavé je také zjištění, že jsou ženy o 14 procent rozzlobenější na ostatní řidiče, kteří udělají něco špatně. Ta také jsou o 13 procent méně tolerantní k různým začátečníkům, kteří něco zapomenou či přesně neví, jak se v daném místě správně chovat. A z toho mohou vyplynout problémy.

Důvodem jsou instinkty

Podle některých odborníků nejsou daná zjištění zase až tak překvapivá, jelikož je to dáno instinkty, které žena má a které používá. Jedná se především různé defenzivní instinkty, na základě kterých mohou zcela jinak jímat například nebezpečí, strach a obavy. A právě proto reagují jinak.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ztráta štěstí

Výzkum dále přinesl zajímavé zjištění, proč vlastně řídíme. Více než poloviční část respondentů uvedla, že řízení jim dává určitý pocit štěstí. Větší polovina uvedla zároveň i to, že jim dává určitou svobodu. Pokud nám je jedno nebo druhé bráno, může to také vyvolat až neadekvátní reakce, které se mohou projevit právě zvýšenou agresivitou. A to ne u mužů, ale u žen.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články