20letý mladík si vypůjčil tátův Mustang, ale nějak zapomněl, že nemá řidičák. Tak ho zrušil o první lampu

Půjčit si tajně tátův nový Mustang se 700 koňmi, chtít „udělat jenom pár koleček“ a nemít přitom ani řidičák – to nemůže dopadnout dobře. Nedopadlo.

i Zdroj fotografie: S vědomím 7News
i Zdroj fotografie: Ford
i Zdroj fotografie: Ford
i Zdroj fotografie: Ford
i Zdroj fotografie: Ford
i Zdroj fotografie: Ford
i Zdroj fotografie: Ford
i Zdroj fotografie: Ford
i Zdroj fotografie: Ford
i Zdroj fotografie: Ford
i Zdroj fotografie: Ford
i Zdroj fotografie: Ford
Dalších 8 fotografií
Dalších 8 fotografií
                   

Taková pěkná svatba to mohla být. A asi i byla, svatbu jediné dcery si přece nějakým hloupým autem nepokazíte. I když tomu autu teď zrovna chybí celý předek. A i když to auto je, nebo tedy spíše bylo limitovaný Mustang R-Spec o výkonu 700 koní, vyrobený pouze v 500 kusech. A to bude možná ono. Ten výkon. Tohoto opravdu silného plnokrevníka si totiž půjčil váš dvacetiletý syn. Chápeme, který klučina by odolal. A těch 700 koní na zadní nápravě ho asi překvapilo. To chápeme také. Speciálně, když neměl řidičák. Zvláštní rodinka. Tak se na to pojďte podívat.

„Vytuněná“ Shelby GT500 opravdu není hračka

Úvodem je třeba předeslat, že se mladému muži, jehož bude tento zážitek pravděpodobně provázet celý život, v podstatě ani nelze divit. 700 koní na zadních kolech je opravdu extrémní záležitost (drtivé většině smrtelníků by „bohatě“ stačila standardní, pětisetkoňová verze Shelby) a pokud se k nim nepřistupuje s patřičným respektem (čtěte mimořádným respektem), pak to nemusí dopadnout dobře. Jako to nedopadlo dobře tady a místní policie měla co sepisovat.

iZdroj fotografie: Ford

70 000 dolarů pořizovací cena a pojišťovna nedá ani cent

Jinými slovy: cokoli, co jste se naučili v běžných autech (včetně těch relativně velmi výkonných) tady neplatí. Zrychlení se podobá forsáži F-15tky a musíte mít opravdu obě ruce na volantu, protože jakmile se něco stane, tohle monstrum má dost setrvačných sil do libovolného směru, aby vás taky kamkoli do libovolného směru přesunulo. Netušíme, co přesně předcházelo tak těsnému kontaktu s kandelábrem, jaký vidíme na našem videu, podle slov mladého hrdiny „chtěl udělat jen několik koleček kolem domu“.

Tak to se mu skutečně povedlo. 700 koní/830Nm zkrátka vyžaduje trochu jiný přístup, než „chtěl jsem si to zkusit“. Tady se nezkouší a tady se chyby neodpouští, tohle je bolid a chuligán v jednom. Navíc, protože řídil sám a bez dohledu dospělé osoby nezaplatí jeho otci pojišťovna ani dolar a její úředníci si jen zamnou ruce, jak se jim zase něco povedlo. Škoda, oprava nebude levná, pokud to vůbec opravit půjde. Tak aspoň doufejme, že se podařila svatba dcery, na níž to auto bylo určeno a týden před nehodou také zakoupeno. A můžeme jen doufat, že ne jako svatební dar. 

Galerie

Dalších 8 fotografií
Dalších 8 fotografií

Souhlasíte s tím, aby mladí řidiči sedali za tak rychlé vozy?

Zdroj: 7News
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články