Vypůjčili si „AMG limitku“ Mercedesu a pak ji v lese ohlodali na kost. Zapomněli ale, že má GPS

Hloubka myšlenkových pochodů některých jedinců pohybujících se za hranou zákona zřejmě nepřestane udivovat nikdy. Rozebírat auto v lese by snad nezkusili ani Pat a Mat.

i Zdroj fotografie: Policja śląska
                   

Někteří jedinci se evidentně minuli povoláním. Místo toho, aby posílali svoje životopisy, ve kterých by zdůraznili manuální zručnost při montáži a demontáži automobilů, všem velkým servisním sítím, vykonávají praxi v montáži a demontáži takto na vlastní pěst. Tedy, abychom byli přesnější, tady spíše v demontáži. Navíc zbytečně s rizikem, na vlastní náklady, v chladu a stínu lesa. Namísto klimatizovaného servisu. Tak se na ty dva automechaniky specialisty, co zapomenou na GPS, pojďte podívat.

V autopůjčovnách dnes mají úplně všechno

Půjčit si dnes v autopůjčovně jde v zásadě cokoli. Jediným limitem je stav vašeho účtu a ochota, kolik peněz jste schopni do onoho zážitku investovat. Doby, kdy jste si mohli vybrat mezi Fabií a Octavií, nebo mezi Octavií a Fabií, jsou definitivně pryč. Od Ferrari po Rolls Royce, cokoli je k mání. Pravda, občas za ceny, ze kterých se vám protočí panenky, ale svou klientelu si každé auto najde. Někdo potřebuje udělat dojem na obchodní partnery, někdo touží po víkendu v roadsteru s drahou polovičkou.

iZdroj fotografie: Mercedes

Naši dva „mechanici“, říkejme jim zatím pro zjednodušení Pat a Mat, se rozhodli půjčit si v autopůjčovně v polských Kielcích limitovanou edici Mercedesu AMG A45. To je opravdu velmi působivý hatchback, úspěšně klamající tělem. Považte sami: Mercedesu se povedlo z dvoulitrového čtyřválce (!!!) dostat 387 koní a 480 Nm točivého momentu, zrychlení z 0 na 100 km za 3,9 vteřiny jen podtrhuje výjimečnost této kapesní rakety. A právě tuto exkluzivní hračku si půjčili dva obyvatelé Poznaně ve věku 33 a 37 let.

Dolévání kapaliny do ostřikovačů uprostřed hlubokého lesa

Jaké však bylo překvapení majitele autopůjčovny, když se mu na monitoru lokalizátoru GPS objevila informace, že právě u tohoto AMG někdo otevřel kapotu. Spolu s informací, že se to celé odehrálo v hloubi lesa poblíž Radzyně. Nedalo se asi očekávat, že se dotyční budou kochat větvičkami smrkového porostu a prokládat to záběry z otevřeného motorového prostoru. Majitel půjčovny tedy zalarmoval policii a ta se vydala na místo zjistit, jak to s těmi lesními mužíky (a případnými lesními vílami) ve skutečnosti je.

iZdroj fotografie: Policja śląska

Zřejmě tušíte, jaký obrázek se jim naskytl poté, co povedenou dvojici našli. Dodávka plná „náhradních dílů“, které ještě před krátkým časem tak úplně náhradní nebyly, naopak tvořily nedílnou součást pekelně rychlého hatchbacku od dvorního úpravce Mercedesu. Ten stál nyní opuštěný a osamocený na lesní cestě a zbýval z něj v zásadě jenom skelet. „Na otázku uniformovaných strážníků, co dělají v lese, odpověděli, že auto, které našli, rozebírají,“ hlásila Ewelina Grzeszkowiak z Okresního ředitelství policie Szamotuły.

Mechanická zručnost by tu byla, to ostatní poněkud scházelo

Tak to bychom měli. Muži putovali do policejní cely, policie odvezla dodávku plnou dílů i to, co zbylo z Mercedesu. Popravdě, jakkoli možná byli oba šikovní v „rozborce AMG“, obsahu mozkovny cosi scházelo. Přece když si půjčuji takto drahý vůz (půjčovna jej ocenila na v přepočtu skoro 900 000 korun), musím předpokládat, že něco jako sledování bude mít zabudované. Nebo nemusím. Pak ale určitě musím počítat s následky, pokud mé úmysly nejsou zrovna křišťálově čisté. A s nimi budou muset rozhodně počítat i naši „automechanici“.

Půjčili jste si někdy opravdu pěkné auto z půjčovny?

Zdroj: Policie
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu