Vyřešit problémy s klimatizací je překvapivě snadné a často rychlé

                   

Teploty stoupají a tak se klimatizace začíná stávat nezbytným pomocníkem při cestování. Venku mohou být klidně třicítky, zatímco uvnitř vozu je příjemná teplota. Tedy pokud klimatizace funguje tak, jak má. Jsou situace, kdy to tak být nemusí a ty je třeba řešit. Obvykle to nemusí být nic složitého.

Klimatizace nechladí

Začneme tím největším problémem, kdy je opravdu třeba navštívit servis. Jinak to ale není nutné. Pokud klimatizaci zapnete, ale ta nechladí, je třeba si auto nechat zkontrolovat. Patrně bude problém s množstvím chladiva, tlakem či možnými úniky. Servis klimatizací vše prověří, opraví, doplní a vy budete odjíždět s vozem, kde bude zase příjemně. Pokud není problém jinde, dají se tyto úkony zvládnout na počkání.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Klimatizace zapáchá

V mnohých vozech dochází k tomu, že při zapnutí klimatizace se z výdechů začne linout velmi nepříjemný zápach. Tady hledejte chybu především u sebe. Vlhkost způsobila, že váš klimatizační systém je plný různých bakterií a plísní, které jsou původcem zápachu. Základem by mělo být čištění a dezinfekce. Ani toto není složitého. Stačí speciální spreje, které se nastříkají do vozu, zapne se vnitřní cirkulační okruh a poté látky obsažené ve spreji procházejí celým okruhem a likvidují vše, co je nežádoucí.

Klimatizace fouká málo

Tady není problém přímo v samotné klimatizaci jako takové, ale v intenzitě proudění vzduchu. Buď se může jednat o problémy s ventilátory, nebo hledejte problémy ve filtrech. Mohou být natolik ucpané, že skrz ně projde jenom minimum nasávaného vzduchu. A i když klimatizace dokáže chladit jak má, nízký proud vzduchu je původcem toho, že se interiér neochladí tak, jak potřebujete.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Klimatizace nechladí rovnoměrně

Pokud klimatizační systém funguje a z výdechů proudí ledový vzduch, nehledejte chybu u klimatizace, ale hledejte ji v nastavení směru foukání vzduchu. Ideální je nastavit automatický režim a auto už se postará o to, aby se vychladilo rovnoměrně. Pokud touto funkcí váš vůz nedisponuje, je třeba nastavit, z jakých výdechů má studený vzduch foukat a ty dále nastavit tak, aby vzduch mířil spíše do prostoru vozu, nikoliv na tělo nebo do tváře cestujících.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články