Škodovka se dostala do prekérního průseru s globálním dopadem. Týká se jednoho z nejprodávanějších modelů

Automobilka Škoda má velké problémy v souvislosti s výrobou jednoho z nejznámějších modelů ze své sbírky. Na Octavie čekají zákazníci příliš dlouho.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Automobilka Škoda je známá svou kvalitou a také dostupnou cenou. Její modely se prodávají po celém světě a jedním z nejúspěšnějších je právě dotčená Octavia. Nové modely totiž nabírají na lince zpoždění, a právě to je možná hrozba. Potencionální zákazníky by totiž mohla tato čekací lhůta odradit a donutit zvolit jinou značku vozidla. Zákazníci na novou Octavii čekají někdy i deset měsíců nebo dokonce i rok, což je opravdu dlouho.

Globální problémy se podepsaly i pod výrobu Octavie

Velký problém představuje především nedostatek potřebných dílů, součástek a mikročipů ve výrobních linkách. Fakt, že měla spousta zaměstnanců automobilky v létě dovolenou, této krizi také příliš nepomohl. Přestože jsou už nyní všichni na svých pracovních místech, problémy i nadále přetrvávají.

iZdroj fotografie: Škoda

Ukončení výroby dalšího kombi je za dveřmi

Stejně tak, jako mnoho dalších automobilových výrobců, je Škoda nucena prodloužit čekací dobu na některé své modely. Nedávno navíc automobilka oznámila, že s největší pravděpodobností postupně ukončí výrobu dalšího ikonického kombi ve své sbírce – Fabie. Její výroba bude zrušena kvůli emisím z výfukových plynů. Nahradit by ji měly elektromobily, na které má Škoda už teď připravené plány.

Na světě je přes milion automobilů, pro které chybí součásti

Po celém světě chybí na výrobu některých modelů značky Škoda nespočet dílů. Celý automobil je složen přibližně z 30 000 součástí a nedostatek kterékoliv z nich představuje značné problémy. Zlepšení celé situace se plánuje až na konec roku. Další zlepšení by se mělo dostavit nejpozději do roku 2023. Hodně však záleží na situaci ve světě, a také na omezení souvisejícími s pandemií.

iZdroj fotografie: Škoda

Škoda by měla celou situaci vyřešit co nejrychleji

Přestože plánuje Škoda zrušit výrobu Fabie kombi, jeden z nejoblíbenějších modelů od této značky stále zůstává Octavia. Pro automobilku by tedy bylo dobré, aby se její rychlá výroba opět vrátila do starých kolejí a uspokojovala všechny potřeby zákazníků. Na této výrobě totiž závisí část jejího příjmu, která není úplně malá.

Zdroj: Škoda, Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články