Video: Řidič BMW sešlápl plyn na doraz. Při rychlosti 200 km/h mu ale praskla pneumatika v levém pruhu dálnice

Rychlá jízda je nebezpečná a riskantní i za běžných podmínek. Pokud se k tomu přidá ještě nějaké technická závada nebo porucha u automobilu, může to mít fatální následky.

i Zdroj fotografie: BMW
                   

Defekt pneumatiky během jízdy oprávněně nahání strach většině řidičů. Pokud totiž praskne ve vyšší rychlosti, je extrémně složité správně a rychle zareagovat a udržet automobil na silnici. Jak moc krkolomné to je, ukázala už řada řidičů na závodních okruzích, jako třeba ten na videu z Monzy. Ale co když se to stane v běžném provozu?

Bavorák poskakoval přes oba pruhy

Riskantní jízda nad povolený rychlostní limit je nebezpečná sama o sobě. Obzvlášť, když se při ní stane něco neočekávaného, ale předvídatelného. Například, když praskne pneumatika. Přesvědčil se o tom i řidič bavoráku, který se řítil po silnici dvoustovkou. Video incidentu pořídil řidič, kterého bavorák předjel.

iZdroj fotografie: iStock

Na videozáznamu je vidět, jak BMW předjíždí automobil, v němž byla umístěná palubní kamera. Krátce poté, co ho minul, mu při manévru ale prasknula pneumatika. S bavorákem to pěkně zacloumalo a začal šněrovat cestu přes oba jízdní pruhy sem a tam, než se řidiči podařilo dostat automobil pod kontrolu.

Defekt při 200 km/h

Štěstím bylo, že v protisměru nejel žádný jiný automobil, protože nekontrolovatelná jízda bavoráka mohla vyústit ve srážku. Přestože řidič BMW je zřejmě zkušený, protože se mu podařilo udržet vozidlo na silnici. Ale při rychlosti 200 km/h mohlo dojít k daleko závažnějším následkům.

Defekt pneumatiky za jízdy není výjimečnou nehodou, která řidiče může potkat. Dokonce ani u automobilů, které mají plně funkční a správně nahuštěné pneumatiky, není pravidlem, že k defektu během jízdy může dojít. Mechanici doporučují před každou delší cestou zkontrolovat, zda jsou pneumatiky správně nahuštěné, zda je v pořádku běhoun i celkový stav kola.

Praskla vám pneumatika během jízdy?

Zdroj: Andrew

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články