Pachatel s BMW vytlačil Hondu ze silnice. Málem druhého řidiče zabil, chtěl se mu pomstít za pomalou jízdu v levém pruhu

Agresivní řidiči se chtějí pomstít, pokud někdo nejede dle jejich představ. Neuvědomují si, že takové chování za volant nepatří a mohou jiné účastníky provozu i zabít.

i Zdroj fotografie: Uživatel JeyB / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pokud byste měli dojem, že se nějaký řidič chová na silnici agresivně, pokuste se mu vyhnout nebo alespoň počkat, dokud se nevzdálí z vaší blízkosti. Díky tomu se s velikou pravděpodobností vyhnete možnému konfliktu a také se udržíte ve větším bezpečí, když s někým podobným ani nepřijdete do kontaktu. Agresivní řidiči jsou nevyzpytatelní a nemyslí na následky svého chování. Podobný případ se stal i na dálnici, kde podobný šofér ukázal, jak přesně se člověk nesmí zachovat, když jej na cestě něco naštve.

Celá situace byla zachycena na video

Díky dnešním technologiím si stále více lidí pořizuje do svých osobních vozidel kameru. V mnoha případech slouží záznamy jako důkazní materiál. I v této vzniklé situaci byl díky ní pořízen záznam dopravní nehody, kterou způsobil bezohledný a pravděpodobně i agresivní řidič BMW e36. Na nahrávce je viditelné, že v levém jízdním pruhu jelo vozidlo značky Honda a za ním nalepené BMW. Po chvilce se však řidič německého vozidla zachová velmi hrubě.

Řidič BMW způsobil dopravní nehodu

Jelikož řidiče v černém sedanu pravděpodobně velmi naštvalo, že Honda blokuje levý jízdní pruh, rozhodl se, že vezme situaci do vlastních rukou. Chtěl potrestat šoféra Hondy, ale vybral si pro to ten nejhorší možný způsob. Tím bylo násilné vytlačení z vozovky. Pravděpodobně si vůbec neuvědomoval, že tímto stylem může někoho zabít. Narazil do Hondy a kvůli tomu její šofér ztratil kontrolu nad vozidlem a dostal se do smyku.

Pachatel od nehody ujel

Kvůli této nehodě se auto značky Honda dostalo až do příkopu, ale naštěstí se nikomu nestalo nic vážného. Pasažéři z vozidla měli jen několik modřin a lehké zranění. Dopravní nehoda však mohla dopadnout tragicky a bylo velké štěstí, že to nedopadlo hůře. Od vzniklé nehody řidič BMW ihned ujel a ani nepřibrzdil. Díky pořízenému záběru byla vidět SPZ černého BMW a neměl by být problém vozidlo i jeho majitele dopátrat.

Ponaučení pro všechny řidiče by mělo být to, aby zbytečně nejezdili v levém pruhu a využívali jej pouze pro předjíždění nebo objíždění. Jestliže vás policie zastihne, jak jedete bezdůvodně v levém pruhu, můžete za tento skutek dostat pokutu až 2 000 Kč. Jestliže by policisté usoudili, že jste tímto jednáním ohrožovali jiného účastníka silničního provozu, tak dostanete ještě 5 bodů navíc. Dále je také potřeba, aby k sobě byli řidiči na cestách více ohleduplní.

Jaký trest byste uložili řidiči BMW?

Zdroj: Bandyta z kamerką

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články