Vytlačil motorkáře drsně dovnitř „kruháku“, a ještě ho seřval. Nevěděl, že má na helmě kameru

Člověk nemusí motorkáře vyloženě milovat, ale to ještě neznamená, že je pošle k zemi, jakmile je někde uvidí. A když už se mu to téměř povede, nemusel by u toho nadávat.

i Zdroj fotografie: Palickap / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Dnešní video je velmi krátké, o to však „výživnější“. A opět v celé své nahotě ukazuje možná největší problém, který je v současnosti přítomen na českých silnicích. A pochopitelně nejen na českých. Vytlačit (a vypadá to, že hodně záměrně) motorkáře dovnitř kruhového objezdu, až se nakloní a téměř položí „mašinu“, vyžaduje opravdu buďto latentní nenávist k čemukoli dvoukolému, nebo velmi vyprázdněný obsah mozkovny. Případně obojí dohromady. Tak se na toho motobijce pojďme podívat společně. Bohužel nevěděl, že má dotyčný na hlavě kameru.

Tak dlouho najíždí na motorkáře, až se ucho utrhne

Video vám přinášíme díky exkluzivní spolupráci s projektem STOP CHAM. A protože Poláci jsou někdy svojí neomaleností a agresivitou na silnicích celkem proslulí (obyvatelé českého příhraničí sousedícího s Polskem by mohli vyprávět), materiálu bude vždy dostatek. Mimochodem „STOP CHAM“ je zkratka ze „Stop chamstwu na drodze“, volně přeloženo „Stop agresivitě na silnici“. Velmi výstižné, speciálně u některých polských řidičů. A ještě více výstižné u našeho dnešního videa.

Na něm vidíme situaci výjimečně z kamery na přilbě motorkáře, sedlajícího podle všeho některé z cestovních endur. Řidič motocyklu jej zcela plynule a klidně navede na kruhový objezd, netuše událostí příštích vteřin. Zprava jedoucí automobil mu totiž nejenže nedá přednost, on totiž zcela neomaleně pokračuje v najíždění na motorkáře, až jej de facto dostane ze silnice a drsně vytlačí na středový ostrůvek kruhového objezdu. A zřejmě jen rychlá reakce a rychlá levá noha zachránila motocykl i jeho řidiče od pádu.

Omluvit se nebo mávnout na omluvu? Ale kdeže

Není divu, že padlo pravděpodobně pár ostřejších výrazů, komu z vás by v roli motorkáře neujelo na adresu řidiče v Peugeotu nějaké peprnější slovo? Tím to však nekončilo, neb řidič osobního auta stáhl okénko a nenechal si nic líbit. A jsme u jádra problému. Uděláte evidentně chybu, někoho omezíte a ohrozíte na zdraví, a ještě mu ve finále budete nadávat? To je arogance non plus ultra, jinými slovy chování naprosto neadekvátní situaci, bez špetky pokory, empatie a tolerance.

Tedy něco, co zůstává na silnicích s pachutí nespravedlnosti, neomluvy, nepřátelství. Jak se asi musel ten motorkář cítit, když ho někdo téměř „sundá z mašiny“, a navíc mu ještě vynadá? Příště vynadá někomu jinému on. Navíc motorkáři drží celkem „při sobě“ a opravdu si nemůžete být jisti, na koho natrefíte. To, že jede něco zařídit na enduru, neznamená, že v garáži nemá dva Harleye a koženou bundu. A partičku podobně naladěných „týpků“ kolem sebe. Možná bych ho nedráždil. A nikoli kvůli strachu z „pomsty“, ale především z obyčejné lidské slušnosti. Jak to vidíte vy? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Co byste řekli takovému řidiči vy?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články