Vzácná Volha s motorem V8 byla vyvinuta pro tajné sovětské služby KGB

                   

Vozy Volha jsou charakteristické svou výjimečností, a to jak pokud jde o vzhled, tak často i výbavu, nebo motorizaci. A jedno takové auto se objevilo k prodeji v Rusku. Abychom byli konkrétní, jedná se o výjimečný model GAZ-24-34. Že jde o skutečný unikát, to dokládá fakt, že bylo vyrobeno jenom 244 kopií. A ty nebyly k dispozici veřejnosti, jelikož daný model vozu byl určen speciálně pro sovětské tajné služby. Je jasné, že podobná nabídka na prodej může být poslední.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Auto.ru

Volha s unikátním motorem

Výjimečností je na tomto voze řada, a my musíme říci, že jednou z těch skutečně unikátních je motor. Pod kapotou modelu GAZ-24-34 je totiž k dispozici motor V8 o objemu 5,5 litrů. A jeho výkon je slušných 195 koňských sil. A aby výjimečnosti nebylo málo, tak auto nemá manuál, ale je vybavený třístupňovým automatem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Auto.ru

Na první pohled nenápadné auto

Na první pohled patrně nikdo nepozná, co za motor se ukrývá pod kapotou, a nikdo ani nepozná, že auto dříve sloužilo sovětským tajným službám. To proto, že auto se na první pohled od klasické sériové civilní verze nijak nelišilo, a i lak byl zvolen s ohledem na to, aby moc nevyčníval. S tímto konkrétním modelem se navíc zase až tak nejezdilo, jelikož současný stav tachometru je jenom 57  000 km. To se pozitivně podepisuje na stavu vozu, a to jak pokud jde o jeho karoserii, tak i pokud jde o interiér, který je stále velmi slušný, i vzhledem ke stáří vozu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Auto.ru

Zajímavé jízdní vlastnosti

Zatímco na první pohled je tato Volha k nerozeznání od běžné sériové verze, tak má opravdu něco navíc. Nejenom pokud jde o motor a jeho výkon, ale také zde nechybí inovované odpružení, posilovač řízení, nebo stabilizátory. Některé Volhy určené pro tajné služby měly dokonce i kotoučové brzdy. Auto tak nebylo určeno jenom pro sledování, ale bylo připraveno i na případnou honičku, pokud by nastala. A vzhledem k jeho parametrům se dá říci, že by určitě obstálo.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Auto.ru
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články