Vzdorovitost Němce kvůli rouškám vyústila v nehodu

                   

Na jihozápadu Německa v historickém městě Špýr došlo k potyčce šedesátiletého Němce s manažerkou prodejny potravin. Ke konfliktu stačilo málo. Nenasazená rouška a vzdorovitost muže. Celý incident vyústil v autonehodu, jejíž škody se vyšplhaly až půl milionu korun.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nákup v prodejně potravin bez roušky

Šedesátiletý německý občan se velmi odvážně vydal i přes veškerá vydaná opatření v zemi bez roušky na nákup do prodejny ve městě Špýr. Když vstoupil do obchodu, obsluha na něj upozornila manažerku prodejny. Ta se jala Němce usměrnit a vyžadovala po něm nasazení chybějící roušky. Muž se však nedal odbýt a stále trval na tom, že roušku odmítá nosit a pokračoval dál v nákupu. To nakonec ženu rozlítilo a neukázněného Němce vykázala z prodejny potravin. V tu chvíli se muž rozčílil, upustil nákup na zem přímo k nohám manažerky a vyběhl naštvaně z obchodu. Nasedl do svého Peugeotu 508 SW a vyrazil pryč. Emoce si však vybrali svou daň.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nehoda v cholerickém záchvatu

Němec usedl za volant velmi rozčílený, což se projevilo nejspíš i na jeho stylu jízdy. Ta vyústila v autonehodu, která se naštěstí obešla bez zranění. Muž skončil v příkopu u silnice. Svůj automobil však poničil značným způsobem. Škoda se odhadem vyšplhala až na 20 tisíc euro, což je v přepočtu na českou měnu něco málo přes půl milionu korun. Vzdorovité a urputné chování se tak Němci vůbec nevyplatilo. Nenasazená rouška ho přišla ve výsledku dost draho. Příště si asi dvakrát rozmyslí, vyjít bez ní do místní prodejny potravin. Toť ale otázka, zda se muž z dané situace skutečně poučil. Naštvaný Němec má jistě mezi lidmi své zastánce, kteří budou tvrdit, že rouška bez tak ničemu nepomůže. Čísla ale mluví za vše. V Německu dosud onemocnělo koronavirem přes 200 000 obyvatel. Nemocných stále přibývá, proto na některých místech povinnost nošení roušek trvá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články