YouTuber vyzkoušel, jak se jezdí v autě bez tlumičů. Radí to nedělat

                   

V autě je mnoho různých součástí, které bereme jako něco zcela běžného a ani si neuvědomujeme, jak důležité věci to jsou. Příkladem mohou být tlumiče. U nich máme většinou povědomí o tom, že mají vliv na komfort jízdy, že mohou mít různá nastavení, ale už nepřemýšlíme o tom, jaké by to mohlo být, pokud bychom na silnice vyrazili bez nich. Že by to snížilo komfort naší jízdy, to tuší každý. Málokdo si ale dovede představit, jak moc.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jsou lidé, kteří to vyzkoušejí

Udělat experiment na svém voze, to samozřejmě není úplně ten nejlepší nápad. Proto si mnoho lidí ani neumí představit, jak taková jízda bez tlumičů může vypadat a co může obnášet. Naštěstí tu jsou i tací, kteří se to rozhodnou vyzkoušet naplno.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Starší Ford Focus

Na tento pokus byl použitý starší Ford Focus, který prošel celkem jednoduchou úpravou. Nebylo třeba řešit jakékoliv složité demontáže, protože nejjednodušším způsobem, jak tlumiče vyřadit, je jejich navrtání. V tu chvíli z nich vyteče oleje a tato část vozu, která se primárně podepisuje na jízdním komfortu, je vyřazena z funkčnosti. A přesně tento postup byl zvolen i u staršího Focusu, u kterého bylo za cíl demonstrovat, jak jízda bez tlumičů vypadá.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Horší, než se čekalo

Že bude jízda bez tlumičů skutečně problémová a že o jakémkoliv komfortu nemůže být ani řeč, to se pochopitelně čekalo. Co se ale už patrně nečekalo, to je fakt, že to bude až tak hrozné. Vše bylo natočeno a zveřejněno, díky čemuž můžete vidět, že stačí jakýkoliv nerovný povrch a auto nekontrolovaně skáče nahoru a dolů.

Nejenom, že tento stav výrazně snižuje jakýkoliv komfort jízdy. O něm se vlastně nedá ani mluvit. Opomenout nelze ani to, že auto se stává podstatně hůře ovladatelným. Nejenom, že s takovým autem jízdu velmi brzy vzdáte, ale můžete s ním být nebezpeční jak sobě, tak i všem ostatním účastníkům silničního provozu. Ostatně video z jízdy vám to potvrdí. Vy si tak budete jisti, že jízda bez tlumičů skutečně není dobrým nápadem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění