Z běžné policejní kontroly se stala honička. Podnapilý řidič v kradeném autě skončil ve vazbě

                   

Dolní Slezsko. Mladý řidič Golfu, při pohledu na policejní auto šlápl na plyn a rozhodl se jim ujet. Uniformovaní muži ho začali pronásledovat. Honička skončila asi po deseti minutách, protože prchající řidič nezvládl řízení a skončil s Golfem v příkopu. Poté řidič vystoupil z vozidla a pokusil se uniknout po svých, ale neměl šanci. Po chvíli se ukázalo, co bylo příčinou jeho zběsilého chování.

Policisté KPP v Lubáni v Dolním Slezsku chtěli zastavit řidiče Golfu kvůli běžné silniční kontrole. Když ale řidič spatřil policisty, dupnul na plyn a začal jim ujíždět. Hlídkové auto se vydalo za ním.

iZdroj fotografie: Depositphotos
ZDROJ FOTOGRAFIE: Pxhere

„Pronásledování policii trvalo několik minut a skončilo na okraji Lubáně. Tam muž sjel do příkopu u silnice, opustil auto a začal utíkat“ – hlásí krajské policejní ředitelství v Lubáni.

Dopravní policisté 23letého Lubáňského pobudu okamžitě zadrželi. Při kontrole jeho záznamů narazili na skutečné překvapení. Ihned bylo jasné, proč muž utíkal.

23letému muži byl nejen zadržen řidičský průkaz. Ukázalo se, že auto, které řídil, bylo kradené. Na konci září byla ohlášena jeho krádež v okrese Zhořelec.

iZdroj fotografie: Pixabay
ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay

To ale není všechno! V kradeném Golfu policisté nalezli mimo jiné zbraně a drogy. „V autě policie odhalila 10 pilulek extáze a dvě plynové zbraně, které měl zadržený bez požadovaného povolení. Policistům neunikly ani další předměty, jako jsou mosazné trubky, kukly a sady poznávacích značek“ – vyjmenovat policisty z KPP v Lublani. Řidič Golfu byl navíc pod vlivem omamných látek.

Golf není jediným vozidlem, které 23letý mladík ukradl. „V rámci řízení prokázali policisté muži pokus o vloupání a krádež dvou vozidel Audi A3“ – informuje policejní stanice Lubáň. Muž byl vzat do vazby.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat