Neuvěříte, jaké auto posloužilo jako základ pro toto monstrum s V8 a pohonem všech kol

                   

Už jsme zde představili velké množství zajímavých tuningových projektů, ale v porovnání s tímto mistrovským dílem jde o takové dětské hraní s autíčky. Tato A4 začala svůj život v roce 2008 jako poměrně běžné Audi A4 generace B8 s pohonem pouze předních kol, 2litrovým vznětovým motorem a manuální převodovkou. Očividně je to stále tentýž sedan, který byl vyroben před 10 lety, ale téměř všechno ostatní bylo upraveno.

Kde bychom měli začít? Tak tedy: populární TDI bylo vymontováno, aby uvolnilo místo v motorovém prostoru pro slavný Audi 4,2litrový V8, jehož líbivý zvuk vyhrává své melodie přes výfukový systém Armytrix. Jednotka FSI má výkon 380 koní a 460 Nm – to je dost na to, aby z nuly na stovku A4 zrychlila za 5,5 sekundy, jak bylo testováno pomocí systému zaznamenávání dat Racelogic.

Výměna motoru proběhla společně s odstraněním původní manuální převodovky a montáží systému Quatro a automatické převodovky. Mezi další změny patřila „výpůjčka“ brzd z Audi TT RS, instalace kol se středovým uchycením na pneumatikách Michelin Pilot Sport 4 S a montáž karoserie s širokými karbonovými vlákny s mohutnými předními blatníky a výrazným zadním spoilerem. Pomyslnou třešničkou na dortu všech úprav na tomto Audi A4 je přední maska ve stylu DTM odvozená od Audi RS3 LMS a upravený podvozek a nastavitelnou výškou a tuhostí.

Zatímco palubní deska je stále připomínkou, že se zabýváme vozem, který byl postaven před deseti lety, kabina byla také důkladně osvěžena a nyní má krásnou kombinaci uhlíkových vláken a Alcantary, stejně jako pár předních sedadel s vynikajícím bočním vedením. Zcela přepracovný interiér použil prvky a části z S4, aby vše pěkně vyniklo.

Asi si dokážete snadno představit, kolik práce, času, a peněz bylo investováno do tohoto projektu, aby vzniklo skutečně jedinečné auto. A bez ohledu na to, které automobilové značce dáváte přednost, tento automobilový klenot zkrátka nelze neocenit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná