Z vozu za jízdy vyletěl náklad a během chvíle se sám vrátil zpět na korbu náklaďáku. Vše zachytila kamera

                   

Pokud řidič přepravuje náklad, má povinnost ho zabezpečit tak, aby mu z auta nevypadl. Tím by totiž mohl ohrozit ostatní účastníky silničního provozu. A je celkem jedno, co řidič přepravuje, jelikož i na první pohled prázdná papírová krabice způsobí mnoho problémů. Tím jak vypadne, dojde k tomu, že ostatní řidiči budou brzdit a vyhýbat se jí, a odtud je to skutečně už jenom malý krůček k tomu, že se stane dopravní nehoda.

Někdy vypadnutí nákladu nevadí

Mohou nastat situace, kdy vypadnutí nákladu z korby automobilu vlastně nevadí. A to v případě, že takový náklad žádnou překážku v silničním provozu nevytvoří. A nemáme na mysli situaci, kdy náklad vypadne a odvalí se mimo vozovku. Máme na mysli mnohem zajímavější situaci, kdy náklad sice vypadne, ale poté se opět vrátí na korbu. Spadne, a následně znovu vyskočí zpět. Že je to něco nereálného a nemožného? Ale není.

Dvakrát spadl a dvakrát se vrátil

Toto video zachycuje řidiče nákladního vozu, který převáží na korbě náklad, který nemá až tak dobře zajištěný. V jeden okamžik je jasně vidět, jak část nákladu padá dolů. Padá na silnici a během chvíle se stane něco neuvěřitelného. Odrazí se a opět zamíří zpět do nákladového prostoru. Zní to až neuvěřitelně, ale je to tak. A že nejde jenom o náhodný jev, dokládá to, že k tomu stejnému dojde ještě jednou. Nepochopitelné.

Jak je to možné?

V souvislosti s tím se okamžitě objevila řada otázek a řada spekulací, jak je něco takového možné. Někteří uvádějí, že je to proto, že video je prostě fake. Jiní zase argumentují tím, že důvodem toho, že se náklad vrací, není nic jiného, než správné proudění vzduchu za autem, který díky lehkosti nákladu způsobí, že je náklad znovu vtáhnut do vozu. Právě tato teorie se jeví jako nejvíce logická a právě ta může být vysvětlením daného jevu, který jistě nepřekvapil jenom řidiče s kamerou na palubě vozu, ale jistě překvapil každého, kdo něco podobného měl možnost vidět.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?