Za 30 tisíc lze pořídit solidní auto. Vybrali jsme tyto možnosti

                   

Že za 30 tisíc korun koupíme jenom vrak, se kterým nikam nedojedeme? Ne vždy to platí. Jsou totiž vozy, které mohou i v této cenové hladině dobře posloužit. Jsou dobrou volbou třeba pro mladé, kteří plánují své první auto, nebo jako druhé auto do rodiny ve chvíli, kdy máme omezený rozpočet. Na jaké vozy lze v této cenové relaci dosáhnout?

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Fiat Panda

Svým designem možná neuchvátí mladé řidiče, ale jako druhé auto do rodiny může být dobrou volbou. Řeč je o druhé generaci tohoto vozu, která se vyráběla v letech 2003 – 2012. Vzhledem k našemu rozpočtu je pochopitelné, že se budeme držet v segmentu spíše starších modelů. Co je na tomto voze poměrně pozitivně ceněno, je dostatečná ochrana proti korozi, ale i celkem odolný interiér. I když nemusí vypadat dokonale, má spíše praktickou stránku. Pod kapotou lze mít ideálně čtyřválec o objemu 1,1 a 1,2 o výkonu 54, respektive 60 koní.

i

Volkswagen Lupo

Ne každý toto auto zná, jelikož se přece jenom jedná o model starší a také ne příliš rozšířený. Volkswagen Lupo se vyráběl v letech 1998 – 2005 a vzhledem i k tomuto faktu nám na tento vůz může stačit stanovený rozpočet. Mnohé auto zaujme celkem zajímavým a originálním designem a dobrou ochranou proti korozi. Cestování ve čtyřech sice nebude úplně pohodlné, ale pro dva auto zcela dostačuje. A to i s motory 1,0 a 1,4 s výkony 50 a 60 koní, jelikož toto auto je skutečně lehké a váží jenom 850 kilogramů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Škoda Fabia

Velmi populární vůz, kterých najdeme v autobazarech více než dost. A tak máme z čeho vybírat. Samozřejmě nás bude zajímat první generace vozu Škoda Fabia, vyráběná v letech 1998 – 2008. Kladem vozu je to, že je možné najít jak verze hatchback a sedan, tak i variantu kombi. Na autě překvapí spolehlivost a odolnost, ale i dostatek prostoru, hlavně vpředu. Nutno však dodat, že v základní výbavě vám toho bude opravdu dost chybět. Na druhou stranu bohatý výběr motorizací může tento negativní fakt bez problémů kompenzovat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Peugeot 206

Francouzský Peugeot 206 je velmi populárním a také stylově vypadajícím autem. Pokud začneme hledat s naším omezeným rozpočtem, je třeba se zaměřit na generaci z let 1998 – 2009. I když auto je známé spíše jako městský hatchback, nelze zapomenout na to, že se vyrábělo i ve verzi kabrio a také v praktické verzi kombi. Může se tak jednat jak o celkem praktické auto, tak městský vůz pro manželku. V bazarech lze najít modely s celkem slušnou výbavou, kde nechybí třeba kožená sedadla, palubní počítač, ale i sportovní sedadla. V případě benzínu zaujme široká škála motorizací, kde nechybí vrcholné dvoulitrové verze s výkonem 177 koní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články