Policie zahájila vyšetřování kauzy miliardáře Passera. Rekordní jízdou 417 km/h rozhořčil tamní úřady, veřejnost se ho zastává

Pražský developer Radim Passer se proháněl v Německu ve svém Bugatti Chiron extrémní rychlostí. Video jízdy následně sdílel na internetu.

i Zdroj fotografie: Bugatti
                   

Radim Passer je jedním z nejbohatších Čechů a také milovníkem automobilů a rychlých jízd. Už v roce 2015 dosáhl na německé dálnici ve svém Veyronu rychlosti 402,5 km/h. A v loňském roce se rozhodl tuto hodnotu překonat. To se mu v červenci 2021 podařilo, když ve svém Bugatti Chiron dosáhl rychlosti 417 km/h. Rekordní jízdu absolvoval na neomezeném úseku německé dálnice A2, takže tím neporušil žádné zákony vztahující se rychlosti. Přesto českého podnikatele prověřuje německá policie.

Proč Čecha stíhá německá policie?

Důvodem je skutečnost, že Passer video ze své extrémně rychlé jízdy zveřejnil na internetu. Německé úřady obviňují českého miliardáře z nelegálního silničního závodu. V listopadu loňského roku Passer na YouTube nahrál záznam z testu rychlosti. Video má už přes milion zhlédnutí. V lednu tohoto roku pak miliardář na svůj kanál přidal také záznam z palubní kamery doplněný údaji z rychloměru a GPS.

Tachometr na videu ukazuje 414 km/h, podle GPS ale Passer jede rychlostí o tři kilometry vyšší. V běžném provozu tak jeho Bugatti Chiron dosáhl rychlosti 417 km/h. Video s tímto obsahem už od začátku ledna vidělo přes osm milionu lidí. I když na úseku, kde rychlá jízda proběhla, není obecně rychlost omezena, v pondělí 24. ledna německá policie zahájila vyšetřování Passera kvůli podezření z nedovoleného závodění motorových vozidel.

Auto v hodnotě až sto milionů

Český miliardář svůj test uskutečnil v červenci loňského roku na úseku dálnici A2 poblíže Wittenburgu, a to v nedělních ranních hodinách, kdy byl slabý provoz. Na vybraném desetikilometrovém úseku je téměř rovná silnice, která mírně klesá, takže je dobře vidět provoz před sebou. Navíc jsou vedle sebe tři široké jízdní pruhy.

Automobil Bugatti Chiron Sport má elektronicky omezenou rychlost na 420 km/h. Z nuly na sto je toto vozidlo schopno zrychlit za 2,4 vteřiny. Cena Bugatti Chiron s výkonem 1500 koní je v přepočtu kolem 85 milionů korun. V Česku vlastní takové vozidlo jen jediný člověk. A to právě pražský developer Radim Passer, který je 45. nejbohatším Čechem. Podnikatel za své auto zaplatil kolem 100 milionu korun.

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články