Za sekání trávníku dostal od Fordu nové auto jako dar

                   

Američan Rodney Smith je dobrák od kosti, a proto lidem ve svém okolí seká zdarma trávník. Soustředí se přitom hlavně na ty, kteří to sami dělat nemohou z důvodu nějakého handicapu nebo pokročilého věku. Touto činností najezdil téměř půl milionu kilometrů za dva roky a společnost Ford se rozhodla mu poděkovat tím, že mu dali nové auto. To staré daruje on někomu dalšímu.

Nezištná pomoc lidem

Americké děti si často sekáním trávy u sousedů přivydělávají ke kapesnému. Rodney Smith z Alabamy tímto způsobem získal zcela nový model Ford Edge. Na rozdíl od dětí si na něj ale nenašetřil. Trávu sekal zadarmo a vůz dostal darem přímo od štědré společnosti, která je svou charitativní činností známá po celém světě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Smith si za svou práci nebere peníze. Trávu seká zdarma pro válečné veterány, seniory, handicapované osoby a jednoduše lidem, kteří se o trávník nemohou starat sami. Začal s tím již v roce 2015, když si v sousedství všiml starého pána, který se svou sekačkou dost zápasil. Od roku 2018 svou aktivitu rozšířil i mimo sousedy a jezdí po celých Státech, k čemuž až dosud používal SUV Ford Edge, který sám pořídil jako ojetinu s najetými 93 tisíci kilometry.

Velká zásluha si žádá velký dar

Nyní měl Smith na tachometru najetých asi 536 tisíc kilometrů. Na svém autě měl přitom i nálepky, takže každý se mohl podívat, čemu se věnuje a proč. Aktivní je také na Twitteru a sleduje ho více jak 100 tisíc lidí. Společnost Ford se tak o něm snadno dozvěděla a poskytnutí nového vozu na takto dobrou věc jim také přinese hodně pozitivní publicity.

Co bude se starým vozem?

Smith je skutečně dobrý člověk, a proto má šlechetné plány i se starším vozem. Rozhodl se, že mu dopřeje pořádný servis a poté ho věnuje rodině, která potřebuje auto a nemůže si ho dovolit. Díky pandemii Covid-19 má potíže s financemi hodně lidí a pojízdné auto je nyní něco, co si příliš Američanů dovolit skutečně nemůže. Tato nádherná gesta jsou pro některé jedinou možností.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články