Zaútočil na cyklistu, za pár sekund si pro něj přijela ozbrojená mafie – RoadRage v Moskvě

                   

To si tak s kumpány brázdíte široké moskevské ulice ve svém černém Porsche Cayenne a chystáte se nabančit týpkovi na kole, který se vám zjevil na pravoboku. Prostě takové ty nevinné hrátky ruské zlaté mládeže. Jenže jako na potvoru se najednou za vámi zjeví bílý Land Cruiser a za ním dodávka, z níž vyběhnou maskovaní muži se samopaly. Skoro to vypadá, jako kdyby měl cyklista, znalý místních poměrů, raději s sebou ozbrojený doprovod. Road rage, kterou natočil v Moskvě šokovaný náhodný kolemjdoucí, se tím poněkud zvrátila.

Není úplně jasné, co přesně cyklista řidiči Porsche provedl a také je těžko pochopitelné, proč se snaží překonat vozovku zrovna v takovém místě, nicméně kromě řidiče na něj vyběhl i spolujezdec. Tím se jim povedlo zablokovat auta za sebou, což jejich řidiči dávali troubením náležitě najevo. Hlavně ten v bílém Land Cruiseru, který musel zastavit přímo za Cayenne. Snad, aby ho uklidnil, vystoupil z černého SUV třetí chlapík s kšiltovkou na halvě a opřel se mu do dveří. V tu chvíli vyskočilo z dodávky za Toyotou trio ozbrojených mužů s maskami na obličejích a pustili se do týpků z Porsche. Dva z nich popadli a zatáhli do dodávky, co se stalo s tím třetím, není úplně jasné, protože zmizel ze záběru.

Jeden z maskovaných ozbrojenců potom, jako by se nechumelilo, nasedá do Porsche a všechna tři auta odjíždějí ze scény. Když se poprvé toto video objevilo na internetu, nastaly pochybnosti, zda nejde o zinscenovanou taškařici. Představa, že někdo jen tak náhodou natáčí šílence, který s kolem přechází čtyřproudou silnici a úplně náhodou se zde objeví trojice výrostků v Porsche a ozbrojené komando, je poněkud šílená. Na druhou stranu, tyto reakce vesměs přicházejí od diváků ze Západu. Komentáře lidí znalých poměrů upozorňují na to, že toto není v Rusku a už vůbec ne v Moskvě, až tak neobvyklé. Prý mohlo jít o někoho bohatého nebo důležitého, kdo měl za sebou malé komando na svou ochranu. Jako nejpravděpodobnější se jeví vysvětlení, že šlo o cvičení speciálních jednotek, protože natáčení nevypadá náhodné a všichni aktéři jsou poměrně dobře stavění.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články